Львівщина серед лідерів за кількістю вироків щодо ухиляння від мобілізації

Майже чверть вироків стосувалась ВПО

Чоловіки призивного віку, яких затримали поблизу кордону з Румунією на Закарпатті. Ними виявились батько, четверо його синів та їх земляк. Фото: ДПСУ

За пів року повномасштабного російського вторгнення та оголошення мобілізації суди в Україні ухвалили 66 вироків щодо тих, хто ухилявся від неї, а більшість з них — на Закарпатті, повідомляє «ZMINA».

На Закарпатті ухвалили 31 вирок (47 % від загальної кількості), а безумовним лідером серед судів по кількості винесених вироків є Мукачівський міськрайонний суд — 19 вироків. 

У Львівській області, яка стала другою по кількості вироків, за цей час винесли десять вироків (15 % від загальної кількості), а у Дніпропетровській області — сім (11 %). По одному вироку за півроку винесли суди на Житомирщині, Полтавщині, Рівненщині, Сумщині та Буковині. По два вироки ухвалили у Івано-Франківській, Кіровоградській, Харківській та Черкаській областях, а ще п’ять — на Волині. 

За пів року в Єдиному державному реєстрі судових рішень з’явився лише один вирок з “реальним” покаранням. Як пояснює юрист громадської приймальні УГСПЛ в Чугуїв Роман Лихачов, у більшості вироків суди призначали “стандартне” покарання у вигляді позбавлення волі на три роки з іспитовим терміном на один рік. Лише один раз суд призначив покарання за ст. 336 КК України у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим терміном на три роки.

Загалом, зі 66 вироків, винесених судами за пів року за ухилення від мобілізації, майже чверть (24 %) стосувалась ВПО. Найбільше таких винесли на Закарпатті — 9 зі 31 вироку у регіоні загалом (29 %), або 56 % від загальної кількості вироків щодо ВПО. 

“Серед засуджених Мукачівським міськрайонним суд Закарпатської області 30 % вироків щодо внутрішньо переміщених осіб, в тому числі з Донецької, Луганської, Запорізької областей”, — розповідає Лихачов. 

Також Іршавський районний суд Закарпатської області засудив уродженця села Молодіжне, Калмицької АР, російської федерації, за аналогічною ситуацією отримав 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 1 рік.

При цьому у разі затвердження угод про визнання винуватості з прокурорами, за словами Лихачова, в судах Закарпатської області обвинувачені досить часто отримували покарання чотири або п’ять років позбавлення волі, тобто більше, ніж у випадках неукладення угод про визнання винуватості.

Як повідомлялося, суд Львівщини виніс вирок двом «ухилянтам» від військової служби.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також