Відійшов у вічність професор ЛНУ ім. І. Франка (ФОТО)

Вічна пам'ять!

На 82-му році життя перестало битися серце знаного львівського професора Салиги Тараса Юрійовича .Про це повідомили у прес-центрі  ЛНУ ім. І. Франка.

«Спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка у глибокій скорботі повідомляє, що 26 серпня 2023 року на 82-му році життя відійшов у вічність професор Салига Тарас Юрійович (7.01.1942 – 26.08.2023), доктор філологічних наук (1996), професор кафедри української літератури ім. акад. М. Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка (1994–2023), її завідувач (1991–2021), декан філологічного факультету (1995-2004), заслужений професор Львівського університету (2016), професор Українського Вільного Університету у Мюнхені, доктор філософії УВУ (Мюнхен, 1992), дійсний член Наукового Товариства ім. Шевченка (1998), член Національної спілки письменників України та член її Правління, Заслужений діяч науки і техніки України (2002), лицар Ордена Ярослава Мудрого (2017), ордена «За заслуги» ІІІ ст. (2011) провідний літературознавець, публіцист, громадський діяч України», - йдеться у повідомленні.

Для довідки: Тарас Салига актуалізував проблему стрілецької літературної творчості антологією «Стрілецька Голгофа» (Львів, 1992), перевиданням трилогії Р. Купчинського «Заметіль» (Львів, 1991), і численними публікаціями про стрілецьких авторів у науково-популярній та академічній періодиці.

У полі зору науковця – десятки заборонених постатей Б. Кравціва, С. Гординського, В. Лесича, В. Хмелюка, М. Осадчого, В. Барки, В. Яніва, Н. Лівицької-Холодної, Г. Мазуренко, М.Ситника. У докторській дисертації Т. Ю. Салиги «Стильова диференціація в західноукраїнському та українському еміграційному поетичному процесі міжвоєнного періоду (1914–1941)» (УВУ, 1993) було підсумовано стильове осмислення українського письменства. Релігійний модус українського письменства було представлено у антології «Слово Благовісту» (1999).

До творчої, навчальної та наукової співпраці із факультетом, його викладачами та студентами залучав провідні мистецькі сили Львова та України, завдяки чому академічна молодь мала змогу оглядати лице в лице при живому спілкуванні і митців-шістдесятників, і українських науковців діаспори.

Читайте також: раптово помер відомий львівський лікар ортопед-травматолог

Професор Тарас Салига – науковий керівник та консультант десятка кандидатських та докторських дисертаційних досліджень, опонент дисертацій та рецензент монографій до друку, голова спеціалізованої вченої ради філологічного факультету із захисту кандидатських та докторських дисертацій.

 

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі