«0,16 % від бюджету — на екологію. Це реальний показник «турботи» про довкілля», — Оршак

Якщо у світі проблеми екології, змін кліматичних умов виходять на перше місце, то у Львові й досі нема реального розуміння ситуації. Про це свідчать і нереалізація цільових програм, і мізерні кошти, що виділяють з бюджету на екологію.

«Багато хто вважає, що кліматичні зміни далеко, не стосуються Львова, не впливають на життя міста і мешканців. Приклад, цьогоріч кошти на екологію склали близько трьох мільйонів гривень. І це мізер. Тільки завдяки наполяганням вдалося отримати гроші на дослідження кліматичних змін у Львові. Раніше це нікого не цікавило»,наголосила голова екокомісії, кандидатка до ЛМР від партії «ВАРТА» Ірина Оршак, під час дискусії у «Твоє місто».

Вона нагадала, що у місті впродовж років депутати підтримували добре прописані програми, скеровані на захист довкілля. Втім, практично жодна з них так і не була втілена в життя.  Зокрема, це й ухвалений ще у 2011 році план Сталого енергетичного розвитку міста, Концепція про обов’язкове сортування сміття.

«Цілей, які зафіксували в цих програмах, не досягнуто. Незабаром маємо ухвалювати Стратегію інтегрованого розвитку міста. Сподіваюся, вона стане платформою для закріплення кліматичних цілей Львова. Але все залежить від ефективності менеджментуправильно поставлені завдання, чітка мета, планова реалізація. Ресурсице не лише гроші, а й бажання конкретної людина на своєму місці зреалізувати бажане»,переконана Ірина Оршак.

Також вона пропонує зафіксувати чіткий відсоток від бюджету, який буде скерований суто на екологічні проблеми. Також сформувати вузькоспеціалізований фонд на подолання викликів від кліматичних змін у Львові.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!