157-річчя із дня народження: на Личакові віддали шану Євгену Петрушевичу

Опубліковано 3 Червня 2020 о 17:45

Сьогодні, 3 червня, відзначають 157-у річницю з дня народження президента Української Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича.

З цієї нагоди,  перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик та представники департаменту внутрішньої та інформаційної політики поклали квіти до каплиці, де похований Президент Національної Ради ЗУНР Євген Петрушевич, що на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища.

Окрім того, молитвою вшанували сучасних Героїв російсько-української війни.

Довідково: Народився Євген Петрушевич 3 червня 1863 року у містечку Буськ на Львівщині в родині греко-католицького священника.

Під час І світової війни, у 1914–1918 рр. — член Головної Української Ради та Загальної Української Ради. В 1917–1918 рр. — голова Української Парламентарної Репрезентації в австрійському парламенті.

З 19 жовтня 1918 р. як президент Української Національної Ради проголосив створення на українських землях Австро-Угорщини Української держави. 4 січня 1919 року обраний у Станіславові (тепер Івано-Франківськ) Президентом Західноукраїнської Національної Ради.

Уряд Петрушевича припинив свою діяльність 15 березня 1923 року. До кінця свого життя Петрушевич перебував в еміграції, у Берліні, співпрацював з Українським Національним Об’єднанням (УНО), іншими емігрантськими організаціями. Помер 29 серпня 1940 р.

Раніше “Варта1” писала, що Кам’янка-Бузька розвиватиме свій туристичний бренд.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM