3-річній дівчинці у Львові, яка підключена до ШВЛ, терміново потрібна кров

Донорами можуть стати чоловіки з четвертою групою крові, резус “+”. Про це у коментарі “Еспресо.Захід” повідомила завідувачка відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії Львівської обласної клінічної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Віра Приймакова.

“Кров можна здати у Львівському обласному центрі служби крові, що на вул. Пекарській, 65. Оскільки не можемо вказати прізвище дитини, на корінці слід залишити помітку “Для реанімації ОХМАТДИТу”, — зазначила вона.

Потреба у переливанні крові виникла через низький рівень тромбоцитів — кров’яних клітин, основна функція яких полягає у запобіганні кровотечам. Здавати тромбоцитну масу рекомендується чоловікам. Обмеження по вазі для донорів тромбоцитів — 65 кг. Донор повинен мати реєстрацію Львівської області. Може також бути з іншого регіону, але у такому випадку мусить пред’явити посвідчення донора. Зі собою необхідно взяти документ, який підтверджує проживання у Львові протягом останніх шести місяців (довідку з місця навчання, роботи, оренди житла тощо), паспорт та ідентифікаційний код. Для власників ID-карток — довідку про місце реєстрації.

Як розповіла лікарка, дитина вже 15 днів перебуває у вкрай важкому стані на штучній вентиляції легень.

Починалася хвороба зі звичайного нежитю, але за три дні розвинулася важка полісегментарна пневмонія. Зі слів батьків дівчинки, вони не знають, де їх дитина заразилася коронавірусом. Самі почуваються здоровими.

Нагадаємо, це — перший випадок на Львівщині, коли дитину через ускладнення COVID-19 довелося підключити до апарату штучної вентиляції легень.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!