9 депутатів Верховної Ради пропустили 90 % голосувань

За три місяці роботи Верховної Ради IX скликання відбулося 1158 голосувань. У середньому один народний депутат взяв участь в 69 % із них. Про це повідомляє ВГО “Комітет виборців України”.

Однак, попри те, що загальні показники участі в голосуваннях є досить високими, у Верховній Раді залишається проблемою неучасть у голосуваннях значної кількості депутатів.

Так, за три місяці роботи 96 народних депутатів взяли участь у менше, ніж 50 % голосувань парламенту.

Із них дев’ять народних депутатів пропустили 90 % голосувань. Це:

Вадим Рабінович, ОПЗЖ, найнижчий показник серед 423 депутатів, взяв участь в 6% голосувань;
Юлія Льовочкіна, ОПЗЖ, 6 %;
Ігор Абрамович, ОПЗЖ, 7 %;
Юрій Солод, ОПЗЖ, 7 %;
Андрій Деркач, позафракційний, 7 %;
Вадим Столар, ОПЗЖ, 8 %;
Олександр Фельдман, ОПЗЖ, 8 %;
Антон Яценко, «За майбутнє», 9 %;
Юрій Бойко, ОПЗЖ, 10 %.
При цьому В. Рабінович був зареєстрований на 23 із 39 засіданнях Ради, Ю. Льовочкіна — на 31, І. Абрамович — 27, Ю. Солод — 26, А. Деркач — 26, В. Столар — 22, О. Фельдман — 36, А. Яценко — 30, Ю. Бойко — 37. Однак, участі в голосуваннях депутати майже не брали.

«Керівництво Верховної Ради намагається боротися із проблемою неучасті в голосуваннях шляхом запровадження фінансових штрафів. Однак не варто очікувати, що це принципово вирішить проблему. Для 80–90 % депутатів, які систематично ігнорують голосування, ніяких змін не відбудеться. Особливо, коли мова йде про депутатів-мультимільйонерів», — заявив голова КВУ Олексій Кошель.

З іншого боку, є низка народних депутатів, які взяли участь майже в 100 % голосувань. Так, 18 народних депутатів взяли участь в 98–99 % голосувань парламенту. Рекордсменом є Володимир Ватрас, який голосував в 99,6 % випадків.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!