109 ОЗГ викрито в Україні за останні три місяці (фото, відео)



Серед них шість — були створені на етнічній основі. Водночас, за цей період іноземці вчинили майже 23 тисячі адміністративних правопорушень. Направлено до суду 855 злочинів за їхньою участю. Про це сьогодні, 12 квітня, повідомив перший заступник Голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін під час виїзної міжвідомчої наради за результатами роботи у протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим нелегальними мігрантами.




Участь у нараді, що відбувається сьогодні, 12 квітня, на Закарпатті, взяли заступник Голови Державної прикордонної служби України Артур Піменов, начальник департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Нацполіції Артем Крищенко, начальники регіональних управлінь цього підрозділу.

Так, за дорученням міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та наказом Голови Національної поліції Сергія Князєва на території держави поліцейські проводять комплекс превентивних заходів під умовною назвою «Мігрант». Метою спецоперації  є викриття іноземців, які нелегально перебувають на території України, попередження та припинення правопорушень, вчинених ними.

За словами першого заступника Голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна, незаконне ввезення мігрантів є різновидом транснаціональної організованої злочинності. Відтак, протидія протиправній діяльності іноземців на території держави потребує консолідації зусиль усіх правоохоронних органів.

В’ячеслав Аброськін повідомив, що упродовж 2018 року, правоохоронці виявили понад 75 тисяч адмінправопорушень та майже 3 тисячі злочинів, вчинених іноземцями. У минулому році ліквідовано 258 злочинних організацій та організованих груп, з яких 21 — на етнічній основі.

«У першому кварталі цього року іноземці вже вчинили  майже 23 тисячі адміністративних правопорушень. Розслідувано та направлено до суду 855 злочинів за їх участю. За цей період вже знешкоджено 109 ОЗГ. Шість з них — були створені на етнічній основі», — повідомив В’ячеслав Аброськін.

Перший заступник Голови Нацполіції додав, що серед цієї кількості іноземців-порушників значна частина нелегально перебуває на території України. Водночас, він зазначив, що після затримання іноземців на їх подальше утримання в пунктах для нелегалів держава витрачає майже 400 гривень на добу за кожного.

«Більш ефективний засіб запобігти вчиненню правопорушень іноземцями — унеможливити їхнє повторне потрапляння після видворення. Такі заходи ми повинні здійснювати у тісній взаємодії з нашими партнерами — Державною прикордонною та міграційною службами», — наголосив В’ячеслав Аброськін.

Заступник Голови Державної прикордонної служби України Артур Піменов також наголосив на активізації співпраці поліції та прикордонників, яка вже дає позитивний результат.

«Ми стали більше затримувати, більше порушувати кримінальних справ і я вдячний роботі Нацполіції. Загальна кількість затриманих нелегальних мігрантів у 2018 році, у порівнянні з 2017-м, зросла на 15 %. Минулого року було затримано 3268 осіб. І у нас, і у вас, є серйозний досвід протидії цьому явищу і торгівлі людьми», — сказав Артур Піменов.

В’ячеслав Аброськін зауважив, що результати проведених заходів в рамках спецоперації «Мігрант» вкотре засвідчили ефективність спільних зусиль усіх трьох відомств.

«І ми працюємо сьогодні як єдиний механізм. Переконаний що такий рівень співпраці повинен відбуватися цілодобово та систематично. І запорукою цього є саме наша з вами спільна  робота», — підсумував перший заступник Голови Національної поліції.


https://youtu.be/3GO9XGvkK4Q