4-6 серпня відбуватиметься фестиваль "Ту Стань! 2017”

4-6 серпня 2017 року у с. Урич, Сколівського р-ну Львівської обл. триватиме Фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!». Про це повідомляє Тустань - місто-фортеця.


Традиційно на Вас чекають: бугурти та лицарські поєдинки, стрільби з луків та арбалетів, театри та література, вуличні музики та велика сцена,  ремісничі майстер-класи та середньовічній ярмарок, духовна територія та Тустанський університет, а також – родзинка Ту Стань! 2017 – кіношкола для аматорів та кінолюбів.


Музичну програму фестивалю забезпечать гурти Torban, The Doox, Lemko Bluegrass Band, Lirwak, ЯгОди та Musica Radicum. Поза тим, нас чекає конкурс вуличних музик та їхні виступи у різних локаціях фестивалю. Література на Ту Стані! 2017 буде максимально інтерактивною: відвідувачів фестивалю запрошують випробувати свої ораторські вміння, прочитати уривок поеми в ролі декламатора, послухати твори молодих поетів, а також приєднатися до літературної майстерні і колективного написання поеми. Реєстрація за посиланнями: автори / декламатори.


Театральну сцену наповнять вистави молодих театрів зі Львова, Калуша та Полтави, а також імпровізаційні шоу та майстер-класи. Діятиме і Тустанський університет – лекції проф. Леонтія Войтовича про суспільство Королівства Русі та Олександра Шершуна – про Середньовічну історію Закарпаття, а також – лекція і авторський майстер-клас відомого художника і реставратора Лева Скопа про галицьке середньовічне мистецтво.


Продовженням денної програми Ту Стані! стане КіноНіч – показ українських фільмів під відкритим небом. У програмі – «Жива Ватра», «Життя і смерть у Гуцулії», «Політ золотої мушки», «Гетьман» та інші. Вперше на фестивалі діятиме кіношкола для аматорів та кінолюбів. Ви зможете поринути у кінокухню, послухати лекції та майстер-класи, і навіть створити свій мініфільм впродовж фестивалю. Реєструватися на кіношколу запрошуємо заздалегідь – кількість місць обмежена.


Ремісники на Ту Стані! 2017 теж поділяться своїми вміннями – для майстер-класів буде виділена окрема галявина. Поза тим, діятимуть спеціальні школи для тих, хто захоче на усі три дні зануритися у повноцінне навчання: школа гончарства та майстерня миловаріння. Учасники зможуть перейняти у майстрів знання та навички, спробувати свої сили власноруч, побачити та випробувати давні способи екологічного виробництва і забрати з собою з фестивалю власні вироби.