5 способів, як заощадити на ремонті квартири
Фактичні витрати на ремонт завжди більші, ніж розраховують власники квартири. Вартість може перевищувати початковий кошторис вдвічі. Навіть якщо ви звикли заощаджувати на всьому, капітальний або косметичний ремонт складно зробити без додаткових фінансових витрат. Особливо так, щоб результат повністю вас задовольнив. Проте фахівці компанії «РБК Кронос» знають, як, починаючи ремонт квартири, заощадити кошти і не пошкодувати.
Спосіб 1. Замовити розробку дизайн-проекту
Більшість українців навіть не замислюється про дизайн-проект, вважаючи, що це надто дорого і необхідно лише для елітного житла. Але вартість проекту невисока, і він дозволяє більш раціонально використати всі ресурси: від простору та освітлення до будівельних матеріалів. Завдяки попереднім розрахункам спеціаліста вартість ремонту квартири суттєво знижується, адже ви не витрачаєте кошти на зайві матеріали та сервіси. До того ж спеціаліст може порадити кращих продавців чи крамниці.
Спосіб 2. Знайти досвідчених майстрів з доброю репутацією
Дуже часто зайві витрати під час ремонту виникають через помилки підрядників. Помилитися може будь-хто. Однак ризик зробити помилку у кваліфікованого працівника мінімальний, тоді як через брак досвіду, знань і відповідальності інший підрядник буде припускатися помилок постійно. Наприклад, від вправності майстра залежить, скільки штукатурки та шпаклівки знадобиться, щоб вирівняти стіну. Це справедливо, коли йдеться і про інші види робіт.
Шукайте перевірених підрядників і майстрів, запитуйте знайомих та колег. Не женіться за найнижчим прейскурантом: краще трохи більше заплатити виконавцям, ніж збільшити кошторис ремонту вдвічі через їх помилки.
Спосіб 3. Правильно скласти кошторис
Як зробити ремонт квартири швидко і дешево? Це можливо лише за рахунок якості робіт. Якщо не хочеться поступатися якістю, розраховуйте на те, що ремонт потребує часу. Який би кошторис ви не склали самостійно, на практиці він збільшиться. Щоб зробити дійсно реалістичні розрахунки, проконсультуйтеся з майстрами або архітекторами, дизайнерами, які працюють над проектом вашої квартири.
Спосіб 4. Використовувати матеріали за оптимальною ціною
Порадьтеся з майстрами: на яких матеріалах можна зекономити, щоб це не вплинуло на якість. Справа в тому, що купувати найдешевші будівельні матеріали — погана стратегія. Адже працювати з ними складно, і ремонт не буде мати доброго вигляду. Проте існують речі, за які не обов’язково переплачувати. Наприклад, клей для плитки. Поспілкуйтеся з виконавцями, які доступні аналоги можна використати.
Спосіб 5. Погодити закупівлю будівельних матеріалів
Найвигідніше купувати більшість матеріалів в одній крамниці. Так ви можете отримати суттєву знижку. Порадьтеся з дизайнером та підрядником: можливо, вони співпрацюють з постачальником або сервісом, який запропонує вам найкращі ціни чи особливі умови. Раціональна закупівля матеріалів — найпростіший спосіб економії під час ремонту.