Алгоритм дій, якщо ви стали свідком ДТП: поради від МОЗ

Через обмеження освітлення вулиць та складних погодних умов, кількість ДТП значно збільшилася

Через зменшення рівня освітлення вулиць, відключення світлофорів та складні погодні умови вже вплинули на безпеку дорожнього руху — кількість ДТП значно збільшилася.

Що робити, якщо ви стали свідком такого випадку, пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

Кожен з нас має знати простий алгоритм дій, як допомогти, якщо ви стали свідком ДТП:  

  1. Перед наданням допомоги переконайтеся у відсутності небезпеки для себе.
  2. Викличте “швидку” за номером «103».
  3. Підійдіть до постраждалого та голосно поставте просте запитання, наприклад, «Ви мене чуєте?». Якщо постраждалий відповість — він у свідомості, а його дихальні шляхи прохідні.
  4. Якщо постраждалий у свідомості, скажіть йому, що ви допоможете, екстрена медична допомога вже в дорозі, запитайте, що конкретно його турбує в цей момент.
  5. Якщо постраждалий без свідомості — слід визначити наявність життєвих показників дихання та наявність критичної кровотечі. За наявності критичної кровотечі, слід її зупинити. І тільки потім виконувати всі подальші дії.
  6. Якщо у постраждалого відсутнє дихання — розпочніть проведення серцево-легеневої реанімації.
  7. Якщо постраждалий без свідомості, але ознаки життя є — надайте йому стабільного положення, слідкуйте за ознаками життя та чекайте прибуття бригади екстреної медичної допомоги.
  8. Пам’ятайте: найчастіше смерть постраждалих внаслідок ДТП настає внаслідок кровотечі та порушення прохідності дихальних шляхів. Під час первинного огляду сконцентруйте увагу саме на цих моментах, та за необхідності усуньте їх.
  9. До приїзду бригади екстреної медичної допомоги уникайте втрати тепла постраждалим — вкрийте його спеціальним термопокривалом або ковдрою. За можливості постраждалий повинен перебувати на сухій поверхні. Також можна покласти його на ковдру чи термопокривало.
  10. Проводьте огляд та надавайте допомогу тільки тоді, коли ви впевнені у своїх діях. Важливо не нашкодити постраждалому!
  11. У разі погіршення стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або виникнення питань щодо алгоритму дій повторно здійсніть виклик екстреної медичної допомоги.

Фото: МОЗ

Раніше повідомлялося, у Львові під колеса авто потрапили двоє літніх людей. Також водіїв закликають бути обачними, оскільки на дорогах Львівщини прогнозують ожеледицю.