Аналітик назвав головну умову стабільності гривні та озвучив новий прогноз щодо курсу долара

Він підкреслив, що у разі зупинки домовленості девальвація валюти станеться, але вона не буде катастрофічною

В Україні курс валют найбільше залежить від динаміки постачання міжнародної фінансової допомоги нашій державі. Тільки зупинка або суттєва затримка фіндопомоги може призвести до катастрофічної девальвації гривні. Зі свого боку можлива зупинка «зернової угоди», про яку неодноразово заявляли російські офіційні особи, не сильно вдарить по готівковому курсу. Про це розповів OBOZREVATEL аналітик аналітичного центру «Об'єднана Україна» Олексій Кущ.

При цьому експерт додав, що не прогнозує зупинення «зернової угоди».

«Стамбульська »зернова ініціатива« була в свій час серйозною геополітичною перемогою президента України Зеленського і президента Туреччини Ердогана, вона сформувала логістичну зону в Північно-Західному Причорномор'ї. Я не думаю, що є якісь серйозні важелі, щоб цю безпекову зону поламати, тим паче, що вона знаходиться під захистом повітряно-військового флоту. І якщо суто теоретично припустити, що угода не буде продовжена, то це буде для нас мати досить негативний вплив», – зазначив Кущ.

При цьому курс гривні наразі є похідною від динаміки західної допомоги, додає фахівець. «Тобто якщо ми отримаємо в повному обсязі ті мільярди доларів, які заплановано на цей пакет зовнішньої допомоги та взагалі кредитів та грантів, і допомога буде надходити вчасно, то для глибокої девальвації гривні немає підстав, навіть якщо буде заблокований »зерновий коридор", – пояснив Кущ.

Експерт підкреслив, що у разі зупинки домовленості девальвація валюти станеться, але вона не буде катастрофічною.

Як зміниться курс долара?

За прогнозом Куща, наразі девальвація курсу можлива. Вона може становити до 10% за гіршого сценарію.

Читайте також: яким буде курс валют наступного тижня.

«Плюс-мінус до 10% – нормальна динаміка з готівковим курсом. Тобто наразі девальвація до 10% не обов'язкова, але можлива. Під час війни курс дуже волатильний та мінливий. А якщо він мінливий, то прогнозувати дуже важко. Можна казати, що більш ніж на 15% навряд чи в найближчі місяці девальвує», – підсумував фахівець.