Аналітики пояснили, що стоїть за призначенням Герасимова командувачем об'єднаного угрупування військ рф
Одна з причин - кремль намагається «реанімувати» образ покращення російського командування та міноборони
Призначення в рф командувачем об'єднаного угрупування військ Валерія Герасимова вказує на готовність російського диктатора володимира путіна вести затяжну війну проти України. Про це це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Також публічним оголошенням про таку реструктуризацію кремль намагається «реанімувати» образ покращення російського командування та міноборони, які зазнають критики через невдачі окупантів на фронті.
Новий воєначальник навряд чи зможе швидко пожвавити та реформувати поведінку окупаційних військ у війні проти України для досягнення максималістських цілей лідера країни-агресора.
Так, міністерство оборони РФ 11 січня офіційно оголосило про нове призначення Герасимова і назвало ще трьох заступників під його командуванням: генерала армії Сергія Суровікіна, який командував окупантами з 8 жовтня 2022-го по 11 січня 2023-го, головнокомандувача сухопутних військ РФ (з 2014 року) генерала армії Олега Салюкова та заступника начальника генерального штабу Росії генерал-полковника Олексія Кіма.
В офіційній редакції міноборони рф про призначення йдеться, що ці зміни внесені у зв'язку з розширенням кола завдань, що вирішуються під час проведення «СВО», необхідністю організації «більш тісної взаємодії видів ЗС», а також «підвищення якості всіх видів забезпечення та ефективності управління».
«Призначення Герасимова та загальна реструктуризація командування, ймовірно, частково покликані продемонструвати як на міжнародному рівні, так і всередині росії відданість кремля традиційним владним структурам міноборони та готовність Путіна вести затяжну війну проти України», – вважають у ISW.
Аналітики зазначають, що призначення Герасимова командувачем «театру військових дій», ймовірно, сприяє двом зусиллям кремля: спробі покращити російське командування та управління для вирішальних військових дій у 2023 році, а також політичному кроку щодо посилення міноборони рф проти викликів із боку російських блогерів і силовиків, таких як засновник приватної військової компанії «Вагнер» Євгеній Пригожин, які розкритикували ведення Кремлем війни.
«Призначення Герасимова, ймовірно, покликане для підтримки передбачуваних рішучих військових дій Росії у 2023 році, які, ймовірно, відновлять наступальні операції. путін неодноразово демонстрував, що неправильно розуміє можливості ВС, і не відмовився від своїх максималістських військових цілей в Україні. Можливо, він призначив Герасимова – найвищого офіцера в російських збройних силах, – на зміну низки командирів об’єднаним угрупуванням військ для спостереження за великим наступом, який, як він помилково вважає, російські сили можуть провести цього року», – заявили в ISW.
Там припустили, що російські сили можуть готуватися до вирішальної військової операції, можливо, в Луганській області.
Найнебезпечніший план дій із їхнього боку – це вторгнення з території Білорусі на північ України, хоча це залишається найгіршим сценарієм у межах прогнозованого розвитку подій. Аналітики кажуть, що поточні зусилля РФ щодо формування збройних сил, ймовірно, спрямовані на підтримку у тій чи іншій формі подальших наступальних операцій, і Герасимов, який схвалив і не відхилив провальний військовий план Путіна в лютому 2022-го, навряд чи зараз йому опиратиметься. Як альтернативу (або додаткову ціль) Путін може усвідомити загрозу подальших українських контрнаступальних операцій у 2023 році й розрахувати, що Герасимов зміцнить російські сили проти цих ймовірних атак.
Водночас піднесення Герасимова і міноборони РФ над колишнім командувачем окупантами Сергієм Суровікіним, фаворитом Пригожина і угруповання силовиків, також, цілком імовірно, було політичним рішенням відновити першість оборонного відомства у російській боротьбі за владу.
«Однак це може спонукати силовиків, таких як Пригожин, до подальшого поділу російського інформаційного простору та протидії веденню війни Кремлем. Пригожин невпинно просував групу »Вагнера« за рахунок репутації міноборони і може подвоїти свою яскраву рекламу в російських соціальних мережах і державних ЗМІ, аби заявити про перевагу своїх сил», – зазначили в ISW.
На думку аналітиків, зусилля Герасимова, ймовірно, також зіштовхнуться із опором з боку Пригожина. Там висловили припущення, що він міг знати про рішення Путіна повторно призначити «старих» командирів і спробував попередити цю новину, розширивши інформацію про спроби «вагнерівців» захопити Соледар в останні кілька днів, щоб заявити про свою «перемогу».
Але в ISW переконані, що Герасимов навряд чи зможе швидко оживити та реформувати поведінку Росії у війні проти України задля досягнення максималістських цілей Путіна. Адже він підписав спочатку помилкові путінські плани вторгнення до 24 лютого і значною мірою розчинився у невідомості після краху помилкових початкових припущень щодо планування Росії. Малоймовірно, що генерал успішно виправдає нереалістичні очікування Путіна щодо своєї роботи.
«У заяві міноборони РФ про реструктуризацію командування не уточнюється, як функціонуватиме командний ланцюжок під керівництвом Герасимова, окрім як назвати трьох його »підлеглих«, і структура російського командування, ймовірно, залишиться роздробленою без значної паузи для коригування ведення Росією війни. Герасимов, найімовірніше, керуватиме дезорганізованою командною структурою, яка страждає від постійних і самопідкріплюваних невдач, які значною мірою привели до вторгнення в Україну», – підсумували аналітики ISW.
Раніше в ОП пояснили, про що свідчить призначення герасимова