Аналітики розкрили сенс заяв путіна про цілі і закінчення війни

Продемонстрував значну впевненість у публічному обговоренні війни

Президент рф володимир путін продемонстрував значну впевненість у публічному обговоренні війни рф проти України під час спільного заходу, що поєднував його щорічну прес-конференцію та форум «Прямої лінії» 14 грудня, але не визначив чітко свій передбачуваний кінцевий стан для повномасштабного вторгнення, яке він розпочав 24 лютого 2022 року. Про це  йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW),

путін регулярно утримувався від глибоких обговорень війни на резонансних заходах протягом 2022 року, що свідчить про те, що він не впевнений у своїй здатності формувати російську інформаційний простір на цю тему.

Він використав подію 14 грудня 2023 року, щоб обговорити свої цілі в Україні, конкретні оперативно-тактичні ситуації на фронті та конкретні занепокоєння російських військовослужбовців і волонтерів набагато публічніше та триваліше, ніж у своїх попередніх заявах про війну. з початку повномасштабного вторгнення в Україну.

«Бажання Путіна зосередити значну частину події на війні в Україні свідчить про підвищену впевненість у його здатності звернутися до російської громадськості на цю тему, що може свідчити про його власну особисту впевненість у перспективах росії в Україні після відносно успішної російської оборони. операції в західній Запорізькій області та сприйняте коливання підтримки України Заходом. Путін не запропонував новий підхід до війни, не описав, як Росія збирається досягти перемоги в Україні, і не уточнив, якою буде перемога Росії. Наприклад, багато заяв Путіна 14 грудня схожі на шаблонні заяви про російську війну в Україні, які він зробив під час виступу на засіданні колегії Міністерства оборони (МО) Росії майже рік тому», - йдеться у звіті аналітиків ISW

путін повторив свої максималістські цілі щодо російської війни в Україні, які, ймовірно, навмисно непрозорі, щоб включати додаткові цілі, які путін може прагнути досягти зараз чи пізніше. 

Дактатор відповів на запитання про те, чи цілі росії в Україні такі ж, як вони були, заявивши, що цілі росії не змінилися і включають «денацифікацію» та «демілітаризацію» України та запровадження « нейтральний статус» щодо України.

Російські заклики до «денацифікації» — це ледве завуальовані заклики до зміни режиму — вимоги усунення обраного українського уряду та заміни його урядом, прийнятним для Кремля.

путін не описав, які зміни в Збройних Силах України означатимуть «демілітаризацію», хоча ціль росії майже напевно полягає в тому, щоб позбавити Україну засобів для самооборони та дозволити росії нав’язувати свою волю Україні силою, коли Кремль того захоче. Путін заявив, що українські сили втратили майже 750 танків під час українського контрнаступу 2023 року, і заявив, що це «демілітаризація», визнаючи, що цей термін охоплює масштабне скорочення військового потенціалу.

Заклики росії до «нейтралітету» України — це вимоги до України внести зміни до конституції, яка наразі зобов’язує Україну прагнути до членства в НАТО, а також зобов’язується не приєднуватися до НАТО чи Європейського Союзу (ЄС). Вони є частиною довшого списку більш широких цілей росії за межами України, які включають постійний мораторій на розширення НАТО (що вимагатиме змін у статуті НАТО, що, у свою чергу, вимагатиме проведення переговорів і ратифікації нового договору між державами-членами НАТО) , заборона на розміщення західної ударної зброї поблизу росії та де-факто виведення сил НАТО на стан 1997 року.

Диктатор заявив, що українські чиновники були відкриті до вимог росії щодо «денацифікації» та «демілітаризації» під час переговорів у Стамбулі в березні 2022 року, ймовірно, намагаючись представити ці цілі як розумні. Путін заявив, що українські офіційні особи вийшли з угод про «демілітаризацію» та «денацифікацію», відхід від повторюваної російської інформаційної операції, яка неправдиво стверджує, що західні офіційні особи змусили Україну відмовитися від вигідної для росії угоди. Путін вкотре висловив небажання вести змістовні переговори з Україною та заявив, що мир буде лише тоді, коли Росія досягне своїх максималістських цілей. ISW продовжує оцінювати, що максималістські цілі Путіна рівнозначні повній капітуляції України та Заходу .

Ці максималістські цілі також не виключають анексії рф окупованих українських територій або додаткових територіальних захоплень. Кремль, схоже, повертається до експансіоністської риторики, яка спостерігалася востаннє перед повномасштабним вторгненням щодо «розділеної України», яка відкидає ключові компоненти українського суверенітету та територіальної цілісності та включає заявлений намір окупація та анексія додаткової української території. Ця риторика не встановлює обмежень для подальшої російської експансії та може бути спрямована на те, щоб дозволити путіну запровадити нові територіальні цілі в Україні, коли він вважатиме за потрібне. Путін, зокрема, повторив цю загострену експансіоністську риторику 14 грудня, заявивши, що росія історично контролювала весь Чорноморський регіон і що весь регіон, як і Крим, не має нічого спільного з Україною. Російський контроль над «усім Чорноморським регіоном» охоплюватиме не лише окупований Крим і Херсонську область, а й значні частини Миколаївської та Одеської областей. путін неправдиво стверджував, що Одеса є «російським містом», риторику, яку російські чиновники часто використовували, щоб виправдати російську окупацію українських міст на сході та півдні України. путін заявив, що нібито «проросійський» південний схід України, територія, де Росія зараз займає значну частину території, завжди був важливим для Росії, хоча незрозуміло, як путін дивиться на кордони цього «проросійського» південного сходу. Україна.

Путін намагався риторично контекстуалізувати максималістські цілі рф щодо України в рамках ширшої концепції російського «суверенітету», ідеологічна лінія, яка була послідовною в структуруванні російської національної безпеки та зовнішньої політики Кремля ще до повномасштабного вторгнення в Україну. "

Читайте також: путін заявив, за якої умови війна закінчиться

Для довідки: «Пряма лінія» — це щорічний високопоставлений форум, на якому Путін відповідає на заздалегідь відібрані запитання російської громадськості.