Антимонопольний комітет перевірить обґрунтованість підняття вартості проїзду в електротранспорті

Як повідомив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, перед затвердженням тарифу на проїзд в електротранспорті його розглядає Антимонопольний комітет. Якщо місто затверджує нижчий тариф, то різницю між ним і економічно обґрунтованим тарифом потрібно компенсувати з міського бюджету. Однак, міський бюджет обмежений, і коштів не вистачає на багато речей - потрібно ремонтувати ліфти, дороги, будинки та інші інфраструктурні об’єкти. Про це інформує прес-служба ЛМР.



«Я прихильник чіткого виконання Закону щодо встановлення тарифів. Тобто, рахується економічно обґрунтований тариф. Далі він подається на розгляд Антимонопольного комітету, який перевіряє розрахунок. Якщо Антимонопольний комітет дає якісь зауваження, то проводиться коригування до остаточної цифри, яку він погоджує. Тоді є два варіанти: або затверджувати економічно обґрунтований тариф, який підтвердив Антимонопольний комітет, або затвердити нижчий, і відшкодовувати різницю між економічно обґрунтованим і тим, що буде прийнятий. Це відшкодовування потрібно проводити з міського бюджету. Однак бюджет обмежений і коштів не вистачає на багато речей - потрібно ремонтувати ліфти, дороги, будинки. Тому я прихильник, щоб був економічно обґрунтований тариф. Але це рішення - компетенція виключно виконавчого комітету.


Коли є економічно обґрунтований тариф, є більший резерв коштів для придбання нового транспорту, проведення ремонтів і модернізації. Адже «Львівелектротранс» - це не лише трамваї і тролейбуси, це колії, тягові підстанції, контактні мережі та ін.


Ми підготували економічно обґрунтований тариф – це 5 грн 51 коп. Методика розрахунку затверджена постановою Кабінету Міністрів. Це не підвищення, а коригування тарифу, бо у нас зросла мінімальна заробітна плата, зросла вартість електроенергії, запчастин. Тариф вже пройшов громадське обговорення», - повідомив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.


За його словами, в ЛКП «Львівелектротранс» досі є брак водіїв. Оскільки цього року місто планує придбати трамваї і тролейбуси, цей брак може збільшитися. Закупляти нові трамваї і тролейбуси планують за кошти місцевого бюджету, Європейського інвестиційного банку і Європейського банку реконструкції і розвитку. Зокрема, у 2018 році заплановано придбати 30 трамваїв, 50 тролейбусів і 100 автобусів.


Щодо проведення конкурсу на визначення перевізників автобусних маршрутів, за словами Сергій Бабака, його були готові провести, однак анонсували новий проект Постанови Кабміну, де змінюються правила проведення конкурсу і договори, які мають укладатися з перевізниками.


«Ми надіслали запит у профільне міністерство щодо того, коли буде прийняття цієї Постанови. Ми хочемо виходити на конкурс по новій Постанові. Поки відповіді не отримали», - додав Сергій Бабак.