"Бек-офіс" Міндіча збирав досьє на нардепів, міністрів, журналістів та багатьох посадовців - НАБУ

"Профайли" містили адреси проживання, паспортні дані та іншу закриту інформацію

Величезну кількість закритих персональних даних про детективів НАБУ, депутатів, урядовців, журналістів та силовиків - 527 довідок -  виявили в "бек-офісі" Тимура Міндіча. Про це заявив детектив НАБУ Олександр Абакумов, повідомляє Кorrespondent.

"Профайли" містили адреси проживання, паспортні дані та іншу закриту інформацію й, імовірно, формувалися із залученням правоохоронних органів. Частину довідок зробили за п'ять днів до атаки на НАБУ та САП 17 липня. У масиві інформації були й досьє на 15 детективів НАБУ, які розслідували справи в енергетиці та правоохоронних органах.

За словами Абакумова, "бек-офіс" збирав інформацію про 16 народних депутатів (зокрема, голову антикорупційного комітету ВР Анастасію Радіну), 18 міністрів та їхніх заступників, 10 журналістів, 9 співробітників СБУ, колишнє керівництво Укренерго та Нафтогазу, а також посадовців Мін'юсту, ДВС та судових експертиз.

10 листопада НАБУ та САП опублікували так звані "плівки Міндіча", які свідчать про те, що в Енергоатомі працювала схема відкатів - від фірм-підрядників вимагали 10-15% від суми угоди. Незаконно отримані гроші легалізовували через так званий "бек-офіс" у центрі Києва, йдеться про 100 млн доларів.

Читайте також: Знайшли талон з позначкою, за яким Тимура Міндіча швидко пропустили за кордон у пункті пропуску «Грушів»

НАБУ встановило, що корупційною схемою керував співвласник Тимур Міндіч. Він розпоряджався фінансовими потоками, визначав суми виплат і впливав на керівників центральних органів влади для вирішення питань у власних інтересах, зокрема в енергетиці та обороні. Бізнесмен виїхав з України 10 листопада за кілька годин до обшуків НАБУ.