Безробітних українців у Німеччині можуть залишити без виплат
Працевлаштування в Німеччині може стати обов'язковою умовою для отримання соціальних виплат
У Німеччині в місті Шверін отримувачів соцдопомоги зобов’язали виконувати суспільно-корисні роботи.
Про це пише DW.
Консервативна опозиція у Бундестазі, представлена фракцією Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС), виступає за обов’язкове працевлаштування осіб, які отримують соціальну допомогу.
Парламентський секретар фракції Торстен Фрай заявив, що працездатні люди повинні працювати, що зробить систему соціальних виплат більш справедливою та ефективною.
За словами Фрая, отримання соціальної допомоги має супроводжуватися виконанням певних зобов’язань перед суспільством. "Інакше люди з низьким і середнім рівнем доходу, які самостійно забезпечують своє життя, можуть почуватися обмеженими у своїх правах", – наголосив він.
Крім того, для людей, які відмовляються працювати, можуть бути введені більш суворі санкції.
Аналогічна ініціатива вже реалізована в місті Шверін, столиці землі Мекленбург-Передня Померанія. 6 січня міська рада більшістю голосів підтримала пропозицію фракції ХДС про обов’язкове працевлаштування отримувачів соціальної допомоги. Згідно з ухваленим рішенням:
- отримувачі соціальної допомоги мають виконувати суспільно-корисні роботи у таких некомерційних закладах, як дитячі садки, клуби та школи;
- оплата за таку роботу становитиме 1-2 євро за годину;
- ті, хто відмовиться від виконання робіт, можуть зіткнутися зі скороченням виплат соціальної допомоги.
Читайте також: Уряд звільнив заступницю міністра Величко-Трифонюк після скандалу про приниження українського захисника
Це перший подібний випадок у Німеччині, коли на законодавчому рівні зобов’язують працювати не лише шукачів притулку, а й громадян, які отримують соціальні виплати. Раніше такі правила у Шверіні діяли виключно для біженців.