Близько 20 військових у ЗСУ перебувають на передовій без ротації понад 200 діб, - Сирський

У деяких бригадах є випадки затягування заміни особового складу

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що 72% ротацій на лінії фронту провели вчасно — військові перебували на позиціях не більш як два місяці. Про це головком написав у соцмережах.

За його словами, нині близько двох десятків військових у ЗСУ перебувають на передовій без ротації понад 200 діб. Сирський уточнив, що командування вивчає кожен випадок та шукає рішення для виправлення ситуації. 

«Наші воїни заслуговують на гідне ставлення. Командири зобов’язані докладати для їхньої вчасної ротації максимальних зусиль — насправді, а не на папері», — повідомив генерал. 

Він додав, що для деяких замін військових, особливо у «кілзонах», потрібна комплексна спецоперація, а головним компонентом таких ротацій Сирський назвав небайдужість командира.

«Адже навченого особового складу для таких ротацій достатньо. А коли йдеться про життя і здоров’я українських воїнів та справедливе ставлення до людей — необхідно вживати всіх можливих заходів», — написав Сирський.

Головком додав, що доцільність утримання позицій має визначатися виключно ефективністю їхнього застосування, а не бажанням зберегти «ілюзорну лінію на карті».