Боротьба з хабарництвом триває: за порушення норм антикорупційного законодавства — штраф (статистика)

У січні викрито 1067 осіб у корупції. Працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції та його територіальних управлінь здійснюють моніторинг щодо дотримання уповноваженими суб’єктами законодавства у сфері запобігання корупції.

Упродовж січня було складено 1366 адміністративних протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

• обласні та районні державні адміністрації — 118 протоколів;
• обласні, міські, районні, сільські ради — 568;
• юридичні особи публічного права — 170;
• структурні підрозділи ЦОВВ — 137;
• судова гілка влади — 52, з яких 10 — судді;
• правоохоронні органи — 153.

Як свідчить аналіз зібраних матеріалів, основними порушеннями корупційного законодавства є невчасно подані декларації про майно та доходи, не внесення змін у майновий стан. Тобто, найчастіше посадовці порушували вимоги фінансового контролю.



Саме за порушення цієї норми у січні було складено 1238 адміністративних протоколів. Відповідальність за це правопорушення передбачена ч.ч. 1, 2 ст. 172-6 кодексу України про адміністративні правопорушення.

На друговому місце серед порушених норм — запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП). 114 протоколів складено за порушення цієї норми.



Окрім того, деякі посадові особи знехтували нормами Закону стосовно обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (ч.ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП) та вимогами щодо одержання подарунків (ст. 172-5 КУпАП).

За порушення норм антикорупційного законодавства винних чекає покарання, у вигляді штрафних санкцій.

Разом з тим, на посадовців може чекати і дисциплінарна відповідальність, передбачена іншими законодавчими актами.

Нагадуємо, впродовж 2018 року було складено 8510 протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. 7603 розглянуто судами. Штрафні санкції, загальна сума 4,3 млн грн, застосовано до 4114 службовців.