Британія запровадила нові санкції проти Росії
Нові обмеження, зокрема, стосуються танкерів для перевезення скрапленого природного газу (СПГ)
Велика Британія 6 серпня розширила санкції проти Росії. Нові обмеження, зокрема, стосуються танкерів для перевезення скрапленого природного газу (СПГ), російських банків. Про це повідомило Міністерство закордонних справ Великої Британії.
Зокрема, під санкції потрапили російські Озон Банк, Росексімбанк, банк «Центр-Інвест», Реаліст Банк, Банк Ставр і ТелеПорт Банк. Тепер їхні активи у Великій Британії підлягають замороженню.
До списку також внесли російські промислові компанії «Металкомплект», «Ніком», «Промсіз» і «Технолюкс», які постачали товари або технології для війни Росії проти України. Окремо санкції запровадили проти власника хімічної компанії Siltron Олександра Жданова.
Також уряд Британії суттєво розширив список суден, які допомагають Росії в обхід санкцій експортувати скраплений природний газ і нафту або нафтопродукти до третіх країн. Ідеться про шість суден: газовоз Arctic Express і нафтові танкери Perseas, Torvian, Asteras, Visund і Zenturo.
Цим суднам заборонили заходити до британських портів, їх не можна фрахтувати чи експлуатувати. Також заборонено надавати їм технічні, фінансові, брокерські, екіпажні та інші повʼязані послуги.
У червні Велика Британія стала першою у світі країною, яка запровадила санкції проти танкерів тіньового флоту Росії, що перевозять скраплений природний газ.