Бути чи не бути вітрякам у с. Стрільбичі
Вчора місцеві жителі села Стрільбичі перекрили дорогу для транспорту, що перевозив вітряки та необхідне устаткування. Офіційною причиною назвали зруйнуване дорожнє покриття через перевезення великогабаратними автомобілями саме цих вітряків. Деякі жителі сіл повідомляють, що дорога була неякісною і до перевезення вітряків і її частково відремонтовано за рахунок фірми-перевізника, однак громадяни хочуть, щоб асфальтували дорогу у всьому селі.
Фірма повідомила, що компенсує всі незручності та відновить електроопору, дорожнє кільце та три дерева, що стали перепонами на шляху вітряків. Вартість робіт по відновленню 500 тисяч гривень.
Як повідомляє Самбір.Плюс.Інфо, мешканці перекрили міст, в який організатори перевезень вклали більше одного мільйона гривень. Так, ця потужна гідротехнічна споруда, яка зв’язала два береги річки Яблунька. Селяни кажуть: заберіть собі його – нам і кладкою веселіше було ходити. Краще відремонтуйте дорогу – а це близько 2,5 кілометри. Місцева влада також виявила бездіяльність, цьому ж інтерент-порталу одна жінка розповіла про свого чоловіка-депутата: «Я свого закрила в виходку, би ми сі тутка не путав межи ногами…». Сільський голова села також брав участь у перекритті дороги.
Максим Козицький - керівник фірми «Еко-Оптіма, яка опікується вітряками на Старосамбірщині повідомив, що машини поїдуть повільно і з супроводом, на одну вісь припадає не надто велика вага, але через те, що у машин багато коліс, навантаження на дорожнє полотно, землю, а тим паче, будинки, які вздовж вулиць, невелике. Вага машини така ж, як і середня вага одного середнього зерновоза, яких на трасах багато. Для транспортування винаймають європейську фірму, яка перевозить по світу вітряки. Перед тим, як обрати напрям через Самбір, фірма вирахувала і визначила шлях. Будь-які об'їзні шляхи не підійшли. Маршрут вибирали іноземні спеціалісти і »Еко-Оптіма" не втручалася у затвердження.
На сьогоднішній ранок Оксана Петрівська повідомила, що автомобілі таки пропустили. Тож вітровіелектростанції таки бути.
Фото - Старосамбірщина-3000