Редактор проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов в етері 24 Каналу пояснив, у чому полягає проблема.
На рахунок фонду «Охматдиту» надійшло близько 378 мільйонів гривень.
«Цей благодійний фонд оголосив так званий приватний конкурс. Оскільки це не державні кошти, цілком зрозуміло, що це відбувалося не через Prozzoro. Процедура починалась добре і правильно», – зазначив Юрій Ніколов.
Обрали запорізьку фірму «Буд-технолоджі». Раніше у державних тендерах вона не брала участі. Аби довести спроможність виконати будівельні роботи, фірма подала довідку про оренду екскаватора в Києві, одного автокрану та крана-маніпулятора.
До того ж фірма «Буд-технолоджі» подвоїла кошторис. Оскільки ракета вдарила з одного боку будівлі, тож відповідно робота мала виконуватися лише у певній частині лікарні. А в кошторис включили усе, навіть те, що не було зруйноване Росією.
Щобільше, у тендері брала участь фірма, яка й будувала корпус «Охматдиту». Однак обрали натомість доволі сумнівних підрядників.
«Це була спроба розпиляти кошти. Ще й спроба з боку замовника, тобто благодійного фонду, адже саме вони були ініціаторами цього процесу. Керівництво вирішило »прикрити« цю історію, тобто вдати, що з їхнього боку все чисто, просто, мовляв, деякі бізнесмени хотіли нажитись. Але, на жаль, це не так», – зауважив Ніколов.
«Ми почали розголос. Я особисто звернувся до кількох благодійників, які виділяли великі кошти на це. Один з них, власних великої будівельної компанії »Автострада«, вийшов у публічний простір і повідомив, що його компанія з великою цікавістю перевірить і кошторис, і спроможності фірми, яку »Охматдит« обрав підрядником. Після цього я зрозумів, що нам вдалося зупинити цей розпил», – наголосив розслідувач.