Чи будуть удари цієї зими, подібні до минулорічних: відповідь речника Повітряних сил
Ігнат розповів про потенційні загрози та захист від ударів ворога
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, який прогноз ударів рф можна очікувати взимку, а також які види ППО можуть допомогти подолати загрозу. Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат в інтерв’ю Новинарні.
Дрони – це те, що буде загрожувати нам у великій кількості. Тому потрібне раціональне озброєння, щоб їх знищувати. Потрібні зенітні гармати, такі, як має Gepard та аналогічні системи, заявив речник Повітряних сил.
«Наразі спостерігається збільшення потужностей виробництва техніки ППО в Німеччині, Франції, в Сполучених Штатах Америки. Зросло виробництво, бо ростуть серйозні виклики перед світовою спільнотою. Всі зрозуміли, що наземні системи ППО таки дуже потрібні.
Якщо заява про 60 установок Gepard, які нам Штати десь хочуть закупити, втілиться в життя, то це буде серйозне посилення. Тому що нам потрібно захиститись від “шахедів”. Нам треба “шахеди” чимось збивати, не витрачаючи зенітні ракети, переважно західні.
Такі системи мають свій локатор, свою оптичну прив’язку до цілі, радіолокаційний супровід, застосовується автоматизоване управління, яке визначає, в який момент повернути башту, в якому напрямку, який взяти кут та відпрацювати по цілі. І однією чергою система знищує “шахед”. Летять, скажімо, вісім розривних снарядів, які потім розриваються на тисячі вражаючих елементів. Хмара шрапнелі – і “шахеда” гарантовано немає. От такі системи – найефективніші і найраціональніші в нашому випадку. Щоправда, в них радіус дії – до 5 кілометрів», - повідомив Юрій Ігнат.
Скільки нам треба “Гепардів” із таким радіусом? Так, ми не зможемо перекрити всю державу. Це неможливо. Немає стільки зброї у світі, щоб ми забезпечили суцільний захист. Україна – це 603 тисячі квадратних кілометрів. Протяжність лінії фронту – 2,5 тисячі кілометрів. Скільки треба цих систем?..
– У ці дні 2022 року Росія вже довбала українську енергетичну інфраструктуру масовими запусками ракет, що призводило до відключень електрики, теплоенергетики, зв’язку. Зараз уже кінець листопада, а русня застосовує здебільшого “шахеди” і лише поодинокі ракети старіших зразків. Чому так – як ви пояснюєте? Вони не можуть? Економлять?
– Не знаю. Не можу нічого сказати, чесно.
– Чи будуть залпи, подібні до минулорічних, коли за одну ніч РФ запускала сотню повітряних цілей, зокрема крилатих і балістичних ракет? До чого готуватися?
– До більшої інтенсивності обстрілів дронами.
На мою думку, Росія зараз буде застосовувати дрони в рази більше, ніж ракети.
Ми говоримо про “шахеди”, а також про FPV-дрони та “Ланцети” по лінії фронту.
Читайте також: у Повітряних сил немає претензій до західних видань, які опублікували роботу ППО в Києві
Звісно, ракети вони (росіяни) накопичують, про це і ГУР регулярно заявляє. Думаю, [ракетні обстріли] будуть, але в якій кількості?..