Чи вплине ситуація зі світлом на дефіцит пального: відповідь експерта
Ситуації для паніки немає
Суттєвих підстав для того, щоб говорити про можливість якогось дефіциту пального зараз немає. Система витримала останній стрес-тест. Про це Суспільному в ефірі єдиного телемарафону розповів експерт “Консалтингової групи “А-95” Артем Куюн.
“Зараз був “стрес-тест”, ми бачимо, що більшість заправок з генераторами, працюють, у них достатні запаси пального, хот-догів, кави та іншого. Блекаут їм не страшний, бо вони самі бензин для своїх генераторів і постачають”, — сказав Куюн.
Ймовірно, якимось чином міг би впливати блекаут на доставку пального, але працює «Укрзалізниця», бензовози, працює все, додав він.
Артем Куюн пояснив, що ажіотаж на пальне підвищує тиск на систему постачання. За його словами, черги останнім часом були де-не-де, такі, як в травні, і система витримала.
“Ніяких лімітів чи чогось подібного немає. Ринок вибудований за ці 9 місяців. Україна побудувала повністю на 100% нову систему нафтопродуктозабезпечення, яка працює стабільно, яку дуже важко знищити чи, принаймні, суттєво пошкодити. Тому в цьому сенсі все добре”, — сказав Куюн.
Ціни зросли незалежно від ажіотажу, сказав він. Причина — це зовнішні фактори, по суті, зростання цін на зовнішніх ринках в очікуванні ембарго та інших санкційних заходів щодо російських енергоносіїв.
“Вже сьогодні європейські трейдери просять більше наперед за нафтопродукти. Такий факт має місце. Прогнози щодо цін дуже туманні, тому що навіть в Європі, яка ухвалює рішення, від яких буде залежати ціна, зокрема, й для України, ніхто нічого не розуміє”, — пояснив аналітик.
За словами експерта, всі строки з ухвалення ключових рішень, як-то цінова стеля для російської нафти та нафтопродуктів, зірвані.
“Тривають якісь дискусії, і незрозуміло, до чого вони призведуть”, — додав Куюн.
Як повідомлялося раніше, відключення світла спровокувало нові небезпеки для українців