Чи закінчиться війна в Україні 2024 року: названо 5 сценаріїв
Якщо не станеться якихось вирішальних подій на полі бою, важко уявити собі мир, досягнутий шляхом переговорів, який би влаштував обидві сторони
Оглядач з безпекових та оборонних питань Майкл Пек зробив свій власний прогноз розвитку війни рф проти України на 2024 рік. Про це пише видання CEPA.
Майкл Пек виділив 5-ть основних прогнозів, які на його думку можуть бути у 2024 році.
1. Патова ситуація триватиме
Чим більше Україна і Росія прагнули перемоги, тим більше заглиблювалася патова ситуація. Частково це пов'язано зі структурними дефектами обох армій, такими як погана тактика і брак ресурсів. А також через поширення таких технологій, як безпілотники і боєприпаси з GPS-наведенням, які роблять пересування на відкритій місцевості ризикованим і спонукають війська відсиджуватися в укриттях. У будь-якому випадку окопна війна триватиме.
2. Війна триватиме
Якщо не станеться якихось вирішальних подій на полі бою, важко уявити собі мир, досягнутий шляхом переговорів, який би влаштував обидві сторони на цьому етапі. Ця війна, врешті-решт, закінчиться, як і всі війни, але не 2024 року.
3. Буде ще більше розчарувань від диво-зброї
Цьогоріч, ймовірно, лідером є штучний інтелект, який обіцяє зробити «розумні» бомби розумнішими, а процес наведення на ціль – швидшим. Судячи з історії, або Україна, або Росія – скоріш за все, Україна, за допомогою Заходу – отримають короткочасну перевагу ШІ, поки інша сторона або не скопіює технологію, або не навчиться її зводити нанівець. Росія тим часом, вірогідно, зосередиться на консолідації території, яку вона вже захопила.
4. Увага світу переключиться на інший збройний конфлікт
На додаток до тривалого конфлікту в Газі, існує ще низку гарячих точок на планеті, які можуть вибухнути з новою силою, відволікаючи увагу від війни в Україні. Проте фокус з Гази може зміститися на потенційні конфлікти між Ізраїлем та Іраном, Іраном та Америкою, Китаєм, Тайванем та Америкою. Але так само ймовірно, що несподіваний конфлікт виникне десь в іншому місці, щоб привернути увагу світової спільноти.
5. США та Європа продовжать підтримувати Україну
Посилення ультраправих партій в Європі та можливе переобрання Дональда Трампа президентом США можуть турбувати Київ. Але для демократичних країн зрада союзників залишає неприємний осад. Тому підримка України триватиме.
Як повідомлялося раніше, російський диктатор путін та багато інших кремлівських чиновників глибоко впровадили в російську свідомість ідеї про те, що в України немає ідентичності і підстав для існування в якості незалежної держави.
Таким чином, як вважають аналітики, завдання, що стоїть перед Україною і Заходом, полягає в тому, щоб після закінчення війни бути готовими протистояти РФ, яка сповнена рішучості досягти своїх первинних цілей, які підкріплені бажанням помститися за свої невдачі в ході війни.