Чоловік помер лежачи у квартирі з ліхтарем на лобі
Мешканці «гарячих точок» помирають без медичної допомоги
У Бахмуті на Донеччині, де, за оцінками тамтешньої влади, з понад 80 тисяч мешканців лишилося всього 12 тисяч, люди помирають, бо не отримують медичної допомоги. Внаслідок російського вторгнення в місті не лишилося цивільних лікарів, а через постійні обстріли та відсутність зв’язку медики з інших населених пунктів не можуть туди дістатись.
Як повідомляє «Zmina», про ситуацію в місті розповіла журналістка Діана Буцко.
Бахмут уже кілька місяців поспіль залишається найгарячішою точкою на карті боїв і майже щодня потрапляє до зведень щодо жертв вторгнення. Водночас росіяни обстрілюють, наприклад, машини, що везуть туди гуманітарну допомогу.
Ситуація з медичною системою в Бахмуті катастрофічна, адже цивільних лікарів не лишилось, а медики з інших населених пунктів можуть навіть не знати, що комусь потрібна допомога.
“Зв’язку в Бахмуті немає: ні мобільного, ні інтернету. Нічого. Якщо щось станеться, жодної медичної допомоги не буде. Дуже часто люди помирають від поранень, тому що не можуть отримати допомогу”, – пояснює журналістка.
Окрім поранень, люди в Бахмуті без допомоги лікарів помирають від хронічних захворювань. Одну з таких історій розповіла Буцко:
“Першого нашого дня в Бахмуті ми приїхали евакуйовувати людину. Він подав заявку. Волонтери за ним приїхали й не знайшли його. Наступного дня приїхали знову і знайшли цього чоловіка мертвим у його ж квартирі. У нього були проблеми зі здоров’ям. Нікому було надати йому допомогу, він жив сам. Помер сам, лежачи у себе у квартирі з ліхтарем на лобі. Таке стається. Це трагічно”.
Ще одна історія, пов’язана зі смертю цивільної через несвоєчасне отримання медичної допомоги в регіоні, стосується літньої жінки із Соледара.
“Вона сама хотіла виїхати. Вони приїхали, побачили, що вона дуже хвора, прикута до ліжка, її нога в гангрені. Її забрали, відвезли в лікарню. Лікарі сказали, що її привезли надто пізно. Їй лишилися лічені дні. Це трагічно, з однієї сторони. З іншої – вона хоча б не помре одна у своїй пустій квартирі. І її зможуть гідно поховати. У Соледарі людей не ховають. Обстріли постійні, ніхто цим не займається”, – розповідає Буцко.
За оцінками ВООЗ, система охорони здоров’я на Сході України через російське вторгнення фактично опинилася на межі краху. Цієї зими, як кажуть в організації, мільйони українців виживатимуть, борючись із холодом, психічними розладами та ковідом.
Як повідомлялося, експерт пояснив, чому окупанти так запекло намагаються захопити Бахмут.