Чому «шахеди» долітають аж до Львівщини

Пояснення Ігната та військового аналітика

Сьогодні вночі, 20 червня, під час повітряної тривоги у Львові полунали вибухи. Про це повідомляє Перший Західний.

Очільник Львівської обласної військової адміністрації повідомив, що ворог вдарив по об’єкту критичної інфраструктури у Львові.

Вперше, коли на територію Львівської області залетіли одразу шість дронів-камікадзе, було 18 березня 2023 року. Тоді три “Шахеди” були збиті силами ППО, ще три влучили в нежитлові приміщення. Під час атаки ворог запускав зі східного узбережжя Азовського моря та з Брянської області. Це один із випадків, коли іранські безпілотники змогли безперешкодно здолати таку відстань.

Тоді речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, як дрони долітають на Львівщину.

Перед кожною масованою атакою росіяни збирають розвідувальну інформацію, обирають для прольотів зони, де Україна має слабкі місця у протиповітряній обороні.

“Ми ж не маємо суцільного покриття території ППО. Зокрема зенітно-ракетними комплексами, які можуть збивати ворожі цілі вночі, використовуючи радіолокаційні засоби. Якщо в зоні нема цих засобів – С-300, “Бук”, IRIS-T чи NASAMS – то у ній діють або винищувачі, або мобільні вогневі групи. Радянські винищувачі не ефективні, а МВГ повинні мати візуальну прив’язку до цілі, що не можливо вночі. Тож зрозуміло, що можуть бути випадки, коли “Шахіди”, запущені з Азовського моря, можуть долітати аж до Львівщини. Так, по маршруту їх поступово знищують, але окремі можуть прилетіти”, – сказав Ігнат.

«Тактико-технічні характеристики «Shahed-135  і «Shahed-131» дозволяють їм працювати на таку далеку глибину. Є модифікація і до 1000 км. Це неймовірно багато. Зенітно-ракетне протиборство – це нескінченна радіофізика. Розуміючи, що цей прибор летить на дуже низькій висоті і може змінювати траєкторію свого руху, і пам’ятаючи, що небо на 100% ніколи не закривається – противник вивчає, як завдавати нам найдошкульнішого удару», – пояснив військовий аналітик Петро Черник.

Читайте також: у Львові є влучання «шахедів»

Такі атаки дронів будуть продовжуватись, оскільки противник також навчається,  а крім того, має досвід однієї з найкращих ракетних шкіл.