Чому так повільно передають Україні винищувачі F-16: пояснили у НАТО
Багато часу та зусиль займає підготовка як пілотів, так і персоналу, який обслуговує та ремонтує літаки
Високопоставлений представник Альянсу наголосив, що передавання літаків американського виробництва F-16 Україні потребує багато часу, оскільки процес пов'язаний із підготовкою як пілотів, так і технічного складу, а також захищеної інфраструктури на місцях для ефективного застосування цих платформ. Про це він сказав під час брифінгу на полях саміту НАТО в Вашингтоні, передає «Укрінформ».
«Це дуже складний процес передачі на всіх етапах», – зауважив чиновник.
Співрозмовник пояснив, що йдеться не лише про переміщення літаків з однієї країни в іншу. Вони мають бути переконфігуровані зі стандартів однієї країни, де вони базувалися, до українських реалій. Це передбачає можливість їх розміщення на українських аеродромах, застосування наявних у ЗСУ систем озброєнь, переданих західними партнерами тощо. У цьому контексті також необхідно забезпечити безпеку аеродромів від потенційних ударів з боку рф.
Крім того, багато часу та зусиль займає підготовка як пілотів, так і персоналу, який обслуговує та ремонтує літаки, додав чиновник.
За словами співрозмовника, нинішні темпи передачі платформ F-16 Україні є суттєво швидшими за ті, що існують у мирний час, коли літаки зазвичай передаються між союзниками по Північноатлантичному альянсу.
Читайте також: США, Данія та Нідерланди передають F-16 Україні
Напередодні лідери США, Нідерландів і Данії заявили, що Україна отримає у своє розпорядження бойові літаки F-16 упродовж кількох тижнів.