Дашавський завод композиційних матеріалів приватизують на прозорому аукціоні
Прийом заявок на участь в аукціоні триває до кінця вересня. Для заводу новий власник — можливість відкрити нові ринки, осучаснити виробництво та розширити свої потужності.
[caption id=«attachment_307325» align=«alignleft» width=«350»] Джерело: privatization.gov.ua[/caption]
24 вересня відбудеться прозорий аукціон із продажу Єдиного майнового комплексу державного підприємства «Дашавський завод композиційних матеріалів». Стартова ціна об’єкта — 33,01 млн грн.
Нині на території у 42 гектари внаслідок поступового скороченні виробництва зі штату у 800 співробітників залишилося лише 30-40 людей. Тут продовжують виготовляти для українського ринку гранульований асфальтно-смолистий пом’якшувач для шинної та гумово-технічної промисловості та бітумно-гумову ізоляційну мастику для нафтогазового комплексу.
Ще одна функція підприємства — послуги з водопостачання та водовідведення для мешканців села Загірне та смт Дашава, Стрийського району, Львівської області.
На сьогодні Дашавський завод закриває потреби України у матеріалах, які виготовляє. Утім, без інвестицій та пошуку зацікавлених покупців його розвиток та повернення до колишніх потужностей неможливе.
Заснований у 1940-х, Дашавський завод початково виготовляв «сажу» — технічний вуглець. У 1980-х таке виробництво значно скоротилося, як і кількість персоналу. До 2010-го тут працювало близько сотні людей.
Усе виробництво потребує модернізації. Держава надати необхідний ресурс не може: на зміну їй має прийти зацікавлений інвестор. При чому, саме такий, який займатиметься виробництвом.
Очільник регіонального відділення Фонду держмайна Владислав Калинець пояснює, що технічний стан підприємства додає певних труднощів:
«Якби це було гарне виробництво, ми б шукали тільки варіант збереження. Я залишаюся на позиції, що завод потребує серйозної модифікації чи навіть зміни профілю. Тому в умовах приватизації ми прописували так, щоб був збережений основний вид діяльності. Але оскільки завод розташований на великій площі, є можливість розвитку».
Нового інвестора шукають, максимально поширюючи інформацію серед бізнесів всієї України, яким об’єкт міг би бути цікавим. Приватизацію вважають найкращим реальним шансом на оновлення Дашавського заводу.