Де в Україні можливий потужний землетрус
На південному заході Одеської області
Заступник директора Інституту геофізики НАН Олександр Кендзера в ексклюзивному коментарі 24 Каналу розповів, чи є ризики для України після того, що сталося у Туреччині, а також у Румунії.
Україна перебуває у зоні Вранча та фактично розташована на краю того самого поясу, в якому відбулися моторошні землетруси в Туреччині й Сирії.
"Землетруси на території України були й будуть у майбутньому. Річ у тім, що ми розташовані фактично на краю того самого поясу, в якому відбулися землетруси в Туреччині на кордоні із Сирією. Ми розташовані на північному краї цього поясу, а землетруси відбулися на південно-західному.
Зона Вранча, яка генерує такі сильні землетруси, які відчуваються на території України, фактично належить до того ж сейсмоактивного поясу, який утворився унаслідок того, що євразійська материкова плита – це, починаючи від Азорських островів через Середземне море, вона протягується через зону Вранча, протягується на Туреччину, на Кавказ і проходить далі, де розділяється біля Гіндукушу на 2 пояси. Один іде на південь, а інший – у напрямку Камчатки", – сказав Кендзера.
Землетруси відбувалися весь час – як на території України, так і Туреччини.
«Але вони не були такого масштабу, що говорить про те, що твердиня, яка була побудована понад 2 тисячі років – ніколи не була зруйнована. Зараз вона зруйнувалася. Це говорить про те, що землетрус відбувся сильніший, але набагато ближче до цієї історичної побудови, яка захищається ЮНЕСКО», – сказав сейсмолог.
Хоча сильні землетруси відбуваються не часто, але вони все ж рано чи пізно стаються.
«Очевидно, що такі сильні землетруси не відбуваються часто, але вони відбуваються. Коли йдеться про землетруси зони Вранча – у нас є інформація за тисячу років у цій зоні. Ці землетруси могли впливати на всю територію України. Що ближче до зони Вранча, тим інтенсивність впливу від цих землетрусів є більша та сильніша», – підкреслив він.
Сейсмолог розповів, що сейсмічні впливи можуть бути найбільшими на південному заході Одеської області.
«Якщо ми будемо дивитися на карти загально сейсмічного руйнування, на яких показано рівень сейсмічної небезпеки України, то бачимо, що на південному заході Одеської області сейсмічні впливи можуть бути найбільшими. Вони можуть досягати 8 і навіть 9 балів за десятибальною шкалою» – сказав Олександр Кендзера.
В Одесі та інших місцях на території України слід враховувати параметри сейсмічної небезпеки, які можуть бути на тому чи іншому майданчику, де вже побудований об'єкт, або планується будівництво.
Катастрофічним наслідкам землетрусів можливо запобігти.
Раніше повідомлялося, що на заході України зафіксували землетрус.