Демографка назвала три чинники, від яких залежатиме повернення біженців в Україну

Робота й житло в Україні та робота й житло за кордоном – це для біженців будуть два "практично однакові" чинники

Українці, які через війну виїхали з України, повернуться з-за кордону, якщо їх улаштовуватиме безпекова ситуація і вони матимуть в Україні роботу й житло.

"Кожний місяць усе більше людей, які виїхали за кордон, адаптуються до життя там, усе більше руйнувань тут. Ми прекрасно розуміємо: є три головні чинники, по міркуванню з яких люди будуть ухвалювати рішення, повертатися чи ні", – сказала демографка.

Найголовнішим чинником вона вважає безпековий, до того ж ідеться також про перспективи цього питання.

"Грубо кажучи, якщо Росія розпадеться і ми будемо розуміти, що нема серйозного ризику нової війни, то це одна ситуація. А якщо воно буде так, як зараз, і ми навіть змусимо їх підписати мир на пристойних для нас умовах, то це інша ситуація", – зазначила Лібанова.

"Якщо в Україні є житло і є робота, шансів на повернення значно більше. Я тому кажу всім роботодавцям, коли мене питають, що робити. Кажу: спілкуватися. Якщо ви хочете, щоб ваші люди повернулися, ну, ті, хто у вас працював, повернулися до вас, пишіть їм. Вам неважко привітати зі святами, із днем народження, спитати, як справи, розказати про свої плани, перспективи", – порадила Лібанова.

За оцінками демографки, повернутися з-за кордону може "дай боже, щоб третина".

Читайте також: Україна рано чи пізно отримає заморожені російські активи, - Пишний

"Більше того, тут дай боже, щоб не було хвилі чоловічої еміграції після скасування воєнного стану. Ми ж не знаємо, де родини об'єднаються. Так, судячи з усього, багато родин зруйновано зараз. Ну, можливо, це неминучий був результат такої тривалої війни і того, що люди живуть не разом. Але там, де родини не зруйновані, там, де вони лишилися міцними, то велике питання, де вони будуть з'єднуватися після скасування воєнного стану", – пояснила вона.