Денісову звільнили з посади Омбудсмена
Омбудсмен заявила, що вважає дії влади незаконними
Людмилу Денісову звільнили з посади Уповноваженої Верховної Ради з прав людини під час засідання парламенту 31 травня, повідомив у своєму «Telegram»-каналі народний депутат Ярослав Железняк, пише «Еспресо».
За відповідне рішення проголосували 234 народні депутати.
На вакантну посаду Верховна Рада сьогодні нікого не призначала.
Також про звільнення Денисової повідомив нардеп Олексій Гончаренко. За його словами, 17 голосів за це віддали колишні ОПЗЖисти.
Перед засіданням парламенту речниця провладної партії «Слуга Народу» Юлія Палійчук повідомила у своєму «Telegram»-каналі, що депутати зібрали підписи про висловлення недовіри Уповноваженому з прав людини Людмилі Денісовій.
Напередодні на брифінгу омбудсмен заявила, що в Офісі президента ухвалили рішення про її звільнення, у зв’язку з чим у парламенті готують збір підписів за її відставку. За словами Денісової, ОП нібито не влаштовує її активність зі збору й аналізу інформації щодо порушень прав людини на тимчасово окупованій російськими військами території.
Омбудсмен заявила, що вважає дії влади незаконними та назвала їх втручанням у діяльність уповноваженого Верховної Ради з прав людини, наголосивши, що омбудсмена обирають нардепи на 5 років. Вона додала, що прийме рішення народних депутатів, але назвала підготовку її відставки такою, що «нагадує тоталітарні кроки». Також Денісова стверджувала, що на неї чинили тиск через її доньку, яку тричі викликали на допит.
Людмила Денісова обіймала посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з 15 березня 2018 року.
Народний депутат Денис Маслов повідомив, що на офіс омбудсмена надходили численні скарги та нарікання.
Як передає «УНІАН», про це в ефірі телемарафону повідомив народний депутат, член комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов.
Маслов прокоментував сьогоднішнє рішення парламенту щодо звільнення омбудсмена Людмили Денісової.
«Перш за все, посада омбудсмена передбачає обов’язки із забезпечення прав і свобод людини, і це дуже тонка робота з багатьма національними і міжнародними органами. У цьому випадку у соцмережі і на телебачення потрапляла досить делікатна інформація, яка не тільки не допомагає у розв’язанні проблем, а ще й робить шкоду інтересам людей і країни в цілому. Варто загадати випадок, коли було повідомлено у соцмережах про те, що у Херсонській області 57 наших дітей-сиріт ховаються у церквах. Цю інформацію одразу ж використали російські спецслужби, і цих дітей швидко вивезли на територію РФ. Друге, від багатьох своїх колег у парламенті чув нарікання щодо комунікації в офісі омбудсмена. Часто у відповідь на звернення колеги отримували тільки відписки замість розв’язання конкретних проблем. Маємо скарги так само і від ветеранів АТО», — сказав він.
Також Маслов спростував інформацію щодо можливих кандидатів на відповідну посаду.
«Ця інституція має бути оновлена. Визначеного переліку кандидатів ще немає, а та інформація, яку поширювали у медіа, не відповідає дійсності», — заявив народний обранець.
Активісти повідомляли, що кандидатами на посаду омбудсмена є Мар’яна Безугла, Олександр Качура та Микола Тищенко.
Як повідомлялося, депутати Верховної Ради хочуть звільнити омбудсмена Денісову.