Дев'ять всеукраїнських інтернет-магазинів обдурювали клієнтів (СПИСОК)

Співробітники кіберполіції затримали шахраїв, які створювали сайти інтернет-магазинів продаючи неіснуючі товари. Про це у Департаменті кіберполіції повідомили на своїй сторінці в Facebook.


Злочинну групу затримали в Миколаївській області, подібні групи також виявили в Харківській і Київській областях. У всіх випадках «магазини» працювали по 100% передоплаті.



Поліцейські ліквідували 9 інтернет-майданчиків, які використовували шахраї:



? conrad.etov[.]ua

? openstorekiev.[com.]ua

? newgadgets.[com.]ua

? lifetouch.etov[.]ua

? imac.etov[.]ua

? iphonemac.etov[.]ua

? theistone.prom[.]ua

? apple-family.prom[.]ua

? mobilefan.prom[.]ua




Система працювала таким чином, що зловмисники використовували «сайти-одноденки», на яких розміщували дані про продаж техніки. Після того, як клієнт оформляв замовлення і перекладав передоплату, обривали з ним зв'язок.


Загальна сума збитку покупцям оцінюється в 700 тисяч гривень. Оперативники встановили, що до складу злочинної групи входили четверо осіб віком від 19 до 23 років. 


Водночас Миколаївські «підприємці» не єдині хто працював з неіснуючим товаром. 


Водночас на Київщині працівники кіберполіції викрили чоловіка, який створив веб-сайт «mobiliti.[com.]ua». За допомогою цього ресурсу чоловік «продавав» мобільні телефони та смартфони. Після отримання повної передплати зловмисник зникав.


За аналогічною схемою діяли декілька сайтів, організованих мешканцем міста Харків. Відтак, працівники кіберполіції ліквідували три інтернет-сайти організовані шахраєм:


? muzikantis.[com.]ua

? instrumets.[com.]ua

? yuorinstruments.[com.]ua