Діти села Біле Перемишлянської ОТГ ходитимуть у школу за 7 кілометрів від дому по бездоріжжю (ФОТО)
Таке рішення, а саме закрити місцеву школу та перевести дітей навчатись у сусіднє село Дунаїв, прийняла Перемишлянська міська рада. Сесію у міській раді тихцем провели 6 серпня, а про її скликання депутатів повідомили днем раніше.
Спочатку батьки зробили ремонт, а потім їх повідомили про закриття школи.
Напередодні сесії до мешканців села на громадські слухання про закриття школи приїхало керівництво Перемишлянської громади разом із представниками відділу освіти. Аргументами зі сторони управлінців було те, що у школі навчається лише 19 учнів. Зі сторони громади причин не закривати школу більше.
[caption id=«attachment_304016» align=«aligncenter» width=«378»] Загальноосвітня школа у селі Біле Перемишлянської об’єднаної територіальної громади.[/caption]
Будівля школи у хорошому стані, як кажуть мешканці, є індивідуальне опалення, санвузли, замінені вікна, школа відремонтована та підтримуються всі належні умови для навчання. Протягом літнього періоду батьки за власні кошти зробили ремонти у класах — все аби діти мали змогу навчатись у комфортних умовах.
[caption id=«attachment_304017» align=«aligncenter» width=«373»] Приміщення одного з навчальних класів Білецької школи, яке батьки учнів ремонтували за власний кошт[/caption]
На громадських слуханнях батьки просили бодай не закривати початкову школу 1–4 класів, оскільки відпустити малого школяра майже за десяток кілометрів ризиковано. Немає належного стану дороги, а у селі Біле немає якісного телефонного зв’язку, тож батьки не матимуть змоги зателефонувати до дитини, щоб поцікавитися чи все добре.
[caption id=«attachment_304018» align=«aligncenter» width=«375»] Дорога від села Біле до сусіднього села Дунаїв.[/caption]
Також у зимову пору відпустивши дітей у школу за нормальних погодних умов, то по закінченню навчального дня дорогу вже може замести снігом.
Всі ці аргументи управлінці вислухали і все одно прийняли рішення закрити школу.
Хто був проти і що далі?
Депутати від “ВАРТИ” у Перемишлянській міській раді Олександр Сорока та Ірина Кабала у цій історії стали на бік громади. 15 серпня вартові зустрілася з мешканцями села Біле, які вкотре через депутатів спробували донести до влади Перемишлянської об’єднаної громади своє прохання не закривати школу. Навчальний заклад був єдиним осередком освіти, культури й соціальної активності у селі, тож і батьки і просто мешканці села зібрали 175 підписів проти закриття школи.
[caption id=«attachment_304013» align=«aligncenter» width=«659»] Зустріч мешканців села Біле з депутатами від “ВАРТИ” Олександром Сорокою та Іриною Кабалою.[/caption]
Депутати вирішили скликати позачергову сесію Перемишлянської міської ради та внести зміни в Рішення № 943 “Про припинення діяльності юридичної особи Білецький заклад загальної середньої освіти”. Сесія мала б відбутися 20 серпня о 10 годині ранку, але підтримали таку заяву лише 8 депутатів.
[caption id=«attachment_304014» align=«aligncenter» width=«509»] Заява про скликання позачергової сесії Перемишлянської міської ради.[/caption]
“Решта депутатів одночасно виїхали за терени Перемишлянщини або не відповідали на телефонні дзвінки ні від нас, ні від батьків. Вони або залякані, або продалися. Де їхня відповідальність перед електоратом, завдяки якому вони і мають право приймати рішення?
Всі ми свідомо розуміємо, що у разі наявності малокомплектних закладів загальної середньої освіти з низькою наповненістю класів, місцева рада має покривати дефіцит коштів освітньої субвенції за рахунок власних доходів. Але щоб це відбулося, територіальній громаді потрібно наповнювати своє фінансове становище, а не проїдати усі фінансові ресурси”, — так емоційно невдалу спробу провести сесію коментує Ірина Кабала, депутатка від “ВАРТИ” у Перемишлянській міській раді.
Так, як школу тихцем закрили, Ірина Кабала та Олександр Сокира планують подавати депутатський запит для відновлення дорожнього покриття між селами Біле та Дунаїв, щоб людям було зручно пересуватися та відвозити дітей в навчальний заклад. Однак і це, зі слів депутатів, не вихід, адже відсутність освітнього закладу — це прямий крок до знищення українського села.