До фотопастки в заповіднику на Львівщині потрапила рідкісна рись з малечею (ФОТО)
На території Національний природній парк «Сколівські Бескиди» під час проведення моніторингу диких тварин вчені зафіксували рідкісні види тварин, багато з яких потрапили до Червоної книги України. Про це повідомили на сторінці «Сколівські Бескиди» у «Facebook».
Результати дослідження ще раз підтвердили унікальність та різноманітність фауни в Бескидах.
До фотопастки потрапив цього разу представник з родини котячих — рись звичайна (Lynx lynx L.).
«З наших фото видно як граціозно рисі переміщуються по снігу. Жодний інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись. Фотопастки зафіксували як дорослих рисей, так і їх кошенят. Це є доказом того, що територія ПЗФ є сприятливим середовищем для червонокнижних видів тварин. Отже, ведення обмеженої господарської діяльності та наявність збережених старовікових деревостанів на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» набагато зменшує фактор турбування і сприяє розмноженню представників тваринного світу», — йдеться у дописі.
Зауважимо, що рись в Україні зустрічається досить рідко. При всій обережності вона не дуже боїться людей і досить часто користується пішими стежками.
Фотопастки встановлені у рамках проведення моніторингу біорізноманіття у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством, як частини Міжнародної Кліматичної Ініціативи.