До "кремлівського санкційного списку" США потрапив друг мера Львова
Михайло Фрідман – уродженець Львова, російський бізнесмен, засновник консорціуму «Альфа-груп», ініціатор створення фестивалю Alfa Jazz Fest потрапив до так званого «кремлівського санкційного списку» США, повідомляє Форпост з посиланням на Дивись.інфо.
Нагадаємо, головним спонсором фестивалю до 2018 року виступав «Альфа-Банк Україна», в зв’язку з чим фестиваль носив назву Alfa Jazz Fest. У 2017 році було прийнято рішення про перейменування фестивалю на Leopolis Jazz Fest. Здебільшого на це вплинув тиск громадськості, оскільки низка громадських організацій виступали за цілковиту заборону фестивалю, спонсорованого російським бізнесменом.
У російському політикумі вважалося, що Фрідман взагалі не має політичних уподобань. Коли перед виборами колеги цікавилися, хто з кандидатів на президентське крісло миліший Михайлу Маратовичу, останній відповідав: «Той, хто переможе».
Утім, з 2012 року Фрідман дедалі активніше підтримує Путіна.
«Я думаю, що на сьогоднішній день, я б його (Путіна – ред.)підтримував у тому сенсі, що, мені здається, його цілком щиро підтримує більшість населення нашої країни. Вважаю, що Путін на сьогоднішній день – абсолютно демократичний президент в тому відношенні, що його погляди, його цінності, принципи поділяє більшість. Можливо, це менша більшість, ніж було якийсь час тому», – сказав в одному з інтерв’ю Михайло Фрідман.
Зазначимо,Михайло Фрідман має ізраїльське громадянство, проживає у Лондоні. Американська версія журналу Forbes в 2015 році оцінила статки Фрідмана в $14,6 млрд (68-е місце у світі). В тому ж році в списку 200 найбагатших бізнесменів Росії, складеному російською версією журналу Forbes, Фрідман посів 2-е місце.
«Якби мій друг потрапив під санкції США через війну Росії і України, я б його або підтримав (помилка), або відрікся. Тому з нетерпінням чекаю позиції Андрія Садового і Славка Вакарчука щодо власника Альфа-груп Фрідмана. #альфаджазstop», - прокоментував Олег Радик.
Нагадаємо, Міністерство фінансів США внесло в «кремлівську доповідь», передану конгресу США, імена 210 осіб. Серед них 114 великих чиновників і керівників держкомпаній, а також 96 олігархів.