Ексголова ДСНС Вінниччини налагодив махінації із закупівлею неякісного протирадіаційного одягу

Експертиза підтвердила, що закуплений спецодяг не відповідає державним стандартам, а отже, не може належним чином захистити рятувальників.

Працівники ДБР та СБУ викрили колишніх посадовців ДСНС Вінниччини на розтраті понад 6 мільйонів гривень під час закупівлі спеціального захисного одягу. Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

У 2022 році ГУ ДСНС у Вінницькій області закупило 790 комплектів радіаційно-хімічно-біологічного захисту. Слідство встановило, що ціна за один комплект була суттєво завищена — 8,1 тис. грн, тоді як його реальна ринкова вартість становила близько 4,4 тис. грн.

Експертиза підтвердила, що закуплений спецодяг не відповідає державним стандартам, а отже, не може належним чином захистити рятувальників.

Загальна сума збитків, завданих державі, становить 6,4 млн грн.

Наразі обом фігурантам — колишньому керівнику обласного ДСНС та ексначальнику відділу ресурсного забезпечення — повідомили про підозру за статтею про розтрату майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану.

Один із підозрюваних вже перебуває під вартою в іншій справі. За скоєне їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.