Експерт повідомив, як вплинуть на ситуацію з пальним нові атаки РФ
Водіїв закликають відповідально споживати пальне і не їздити без нагальної потреби
Експерт паливного ринку Сергій Куюн розповів, як нещодавні ракетні атаки на українські нафтопереробні заводи вплинуть на вартість пального та ситуацію з пальним на ринку.
Про це він написав на своїй сторінці в «Facebook».
Так, суботній залп з шести ракет по Кременчуцькому НПЗ виявився лише першим у той день. Пізніше окупанти вдарили градами по Шебелинському ГПЗ, а надвечір — по міні-НПЗ в селі Губиниха Новомосковського району.
Сергій Куюн повідомив, що на відміну від двох перших, завод у Новомосковському районі працював.
«Таким чином наочно бачимо нову атаку на інфраструктуру постачання нафтопродуктів. Саме це призвело до дефіциту пального, який ми спостерігаємо вже більше місяця», — написав він.
Експерт зазначив, що ворог нищить виробництва, нафтобази, транспортні шляхи й це робить неможливим точне прогнозування цін та об’ємів пального на ринку.
«На тому ж міні НПЗ в Губінисі виробляли бензин в досить непоганих обсягах, як для регіонального масштабу. Тепер ці ресурси треба чимось замістити, а з імпортом бензину маємо складнощі», — пояснив він.
Експерт вважає, що в нинішніх умовах немає сенсу відновлювати НПЗ на заході Україні та будувати нові. Тому що російські ракети долітають до Львова з Івано-Франківськом не гірше за Кременчук із Києвом.
Він підкреслив, що українцям варто припинити скаржитись на проблеми з пальним, адже найголовніше, що ним забезпечені військові, муніципалітети та бізнес. Постачання поступово зростає.
«За газом не тільки немає черг, вже є випадки зниження цін окремими заправками. Сподіваюсь, наступним буде дизель, згодом — бензин. Але чіткого таймінгу немає й бути не може, оскільки окрім війни й непередбачуваності (на четвертий місяць багатьом це треба нарешті зрозуміти) є ще купа бар’єрів в Європі, де наші проблеми з пальним всім до сраки (це теж треба усвідомити як найшвидше)», — пояснив він.
Куюн закликав автомобілістів економити пальне і не їздити без нагальної необхідності.
«Будь ласка, споживайте відповідально. Як мінімум, це звільнить більше ресурсів для тих, хто їх найбільше потребує. А як максимум, піде на створення запасів або елементарно дозволить зменшити імпорт. Кожен може долучитися до загальної справи», — додав він.
Додамо, що вранці, 18 червня, російські загарбники здійснили чергову ракетну атаку на Кременчук. Було випущено шість ракет по Кременчуцькому нафтопереробному заводу та дві — по ТЕЦ.
У той же день три російські ракети влучили у нафтобазу у Новомосковському районі, Дніпропетровської області, виникла масштабна пожежа.
Нагадаємо, через паливну кризу яка триває вже другий місяць, яка сталася в Україні через повномасштабне вторгнення РФ 24 лютого, значно збільшилася кількість контрафакту.