Експертні команди незабаром працюватимуть замість МСЕК
Склад експертної команди визначається для кожної справи окремо
Керівник закладу охорони здоров’я затверджуватиме перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання у складі експертних команд у певному закладі.
«Склад експертної команди визначається для кожної справи окремо. У її складі обов’язково має бути не менше трьох лікарів, одним із яких є терапевт або профільний лікар щодо супутнього захворювання або ускладнень», — додали у МОЗ.
Згодом планується, що експертні команди формуватимуться автоматично.
Функції роботи експертних команд
Експертні команди:
- проводять оцінювання повсякденного функціонування особи;
- визначають ступінь порушень здоров’я;
- ухвалюють рішення про встановлення інвалідності та потребу у наданні різних послуг;
За необхідності фахівці формують електронні направлення для додаткового обстеження. Рішення експертної команди ухвалюється колективно, з урахуванням думок усіх її членів. Крім того, підсумкове рішення затверджується підписами всіх учасників команди, що забезпечує юридичну силу документа:
«Таким чином, експертні команди не лише проводять оцінювання, а й забезпечують належне документування в цифровій формі кожного етапу процесу, що підвищує довіру до результатів їхньої роботи».
Хто братиме участь у процесі оцінювання:
- керівник закладу охорони здоров’я;
- головуючий у справі член експертної команди, який координуватиме процес роботи експертної команди (головуючим у справі може бути той лікар, чия спеціальність відповідає профілю справи);
- члени експертної команди, які проводять оцінювання функціонального стану особи;
- адміністратор закладу охорони здоровʼя, який забезпечує організаційну підтримку експертної команди, перевіряє направлення на оцінювання та документи, отримані через електронну систему;
- медичний реєстратор, який реєструє в е-системі справи та документи щодо проведення оцінювання експертними командами, які не розглянула МСЕК;
Експертна команда має завершити розгляд справи та прийняття рішення протягом 30 календарних днів з моменту прийняття електронного направлення закладом охорони здоров’я.
Читайте також: На Тернопільщині ув'язнений отримав посилку з наркотиками в ковбасі
Після завершення оцінювання людина отримає витяг із рішенням експертної команди. У разі встановлення інвалідності їй також надають рекомендації. Рішення надсилають електронною поштою. Якщо її немає — рекомендованим листом. Лікуючий лікар також має доступ до цих документів через електронну систему.