Естонія закликає НАТО застосувати статтю 4 через заліт російських МіГів у свій повітряний простір
Уряд Естонії вирішив звернутися до НАТО з проханням про проведення консультацій відповідно до статті 4
Уряд Естонії запросив у НАТО застосувати статтю 4 Північноатлантичного договору після того, як три російські винищувачі МіГ-31 порушили повітряний простір країни. Про це повідомив прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал.
Він уточнив, що коли три російські винищувачі МіГ-31 вторглися в повітряний простір Естонії вранці 19 вересня «винищувачі НАТО відреагували, і російські літаки були змушені втекти».
«Таке порушення є абсолютно неприйнятним. Уряд Естонії вирішив звернутися до НАТО з проханням про проведення консультацій відповідно до статті 4», — уточнив Міхал.
Стаття 4 передбачає, що держави-члени будуть спільно консультуватися, коли, на їхню думку, виникне загроза територіальної цілісності, політичній незалежності або безпеці будь-якої зі сторін.
19 вересня відразу три російські винищувачі МіГ-31 залетіли в повітряний простір Естонії та залишалися там іще 12 хвилин. Після цього МЗС країни викликало тимчасового повіреного у справах РФ для висловлення протесту й вручення ноти щодо порушення повітряного простору.