Фальшиві музиканти та фейкові документи: на Львівщині викрили схеми ухилення від мобілізації
СБУ викрила та притягнула до відповідальності зловмисників, які за гроші допомагали військовозобовʼязаним уникати військової служби та виїжджати за кордон
На Львівщині Служба безпеки України викрила і притягнула до відповідальності осіб, які сприяли ухиленню від військової служби під час воєнного стану. Зловмисники організували протиправні схеми, що підривали обороноздатність держави.
В рамках розслідування встановлено: один із місцевих мешканців пропонував мобілізованим “вирішити питання” щодо звільнення від виконання службових обов’язків. За 12 тисяч доларів США він гарантував, що клієнт зможе легально не з’являтися у військову частину. Правоохоронці задокументували діяльність ділка і затримали його під час отримання першої частини хабаря — 1500 доларів. Наразі йому оголошено про підозру за ч.3 ст. 369-2 ККУ — отримання неправомірної вигоди з впливом на посадову особу, поєднане з вимаганням.
Інший фігурант справи за 12 тисяч євро обіцяв призовнику можливість безперешкодно виїхати до країн ЄС. Для цього він виготовив підроблені документи, що нібито засвідчували участь “ухилянта” у складі музичного гурту. Ці фіктивні папери дозволяли уникати контролю на кордоні навіть під час дії воєнного стану.
СБУ передала справу другого зловмисника до суду.