Яка доля чекатиме на будинок Терлецького: виїзне засідання виконкому ЛМР (фото)

Сьогодні, 2 серпня, у Львові зібрали позачергове засідання виконавчого комітету ЛМР стосовно будівництва офісного центру на місці будинку на вулиці Сахарова, 52.

У засіданні взяли участь депутати, активісти, забудовники та місцеві мешканці.

«Отже, мер не підписуватиме рішеня виконкому і оголошено широку дискусію. На сьогодні немає рішення чи зберігають чи ні цей будинок», — повідомив з засідання виконкому депутат львівської міської ради Ігор Зінкевич.




Представник власника приміщень додав, що поєднання історії й сучасності є вдалим. «Зберегти цю будівлю, якщо вона не відповідає критеріям пам’ятки, неможливо. Можемо подивитись, як це приміщення зазнало перепланувань. Ми не хочемо применшити значення Терлецького, але це місце втратило свою автентичність. Подих нової архітектури дасть поштовх новим робочим місцям і працевлаштуванню молодих людей. Їм будуть створені нормальні місця праці», — додав він.

«Може цінності архітектурної будинок не має, але громада цього району категорично проти знесення. Фасад будинку не перебудований — тут замінили лише вікна. Молоді треба розвиватись, але для цього є нові офіси, які треба будувати в нових районах міста, а не в історичному ареалі», — стверджує представник від громади Тетяна Садовенко.

Передумовою засідання стало те, що минулої п’ятниці виконком дозволив бізнес-партнеру львівського депутата Григорія Козловського знести будинок та збудувати на його місці триповерховий скляний офіс.

Після цього активісти зареєстрували петиції за знесення та за збереження будинку Терлецького, які впродовж кількох днів набрали необхідні для розгляду на сесії 500 голосів.

Думки присутніх суттєво розділились відносно подальшої долі будинку. Частина зазначає, що історичної чи архітектурної цінності будівля не має, але гармонійно вписується у структуру вулиці. Інші ж навпаки вважають, що знищення будинку — це знищення культурної та історичної цінності міста.

Як виглядає дана будівля зсередини показав депутат Ігор Зінкевич.



Будинок на Сахарова, 52 збудували у 1907 році.

Він належав українському аптекареві, колекціонеру та меценату Михайлу Терлецькому. За весь час будинок не був занесений до реєстру пам’яток, а у 90-х роках зазнав значної перебудови. 

Кілька днів тому, Юрій Ситник розповів: «Мені переслали наступні документи, з яких очевидно, що реконструкція будівлі, належної власниці купальні «Світязь» пані Емілії Маріон, таки відбулася. І сталося це за поперднього власника, компанії »Фрарлеп."



Вислухавши усіх присутніх, міський голова Львова зазначив, що для прийняття фінального рішення дискусія щодо цього питання буде продовжена. Важливо, щоб громада приймала рішення разом, тому всі наступні кроки будуть максимально публічні і прозорі.