Генерал-лейтенант прокоментував можливі варіанти агресії з білорусі найближчими місяцями
Чи фіксуються наміри ворога проводити наступ
Безпосередньої загрози наступу з на Україну наразі немає, але розглядаються всі ймовірні варіанти агресії найближчими місяцями. Про це командувач угруповання Сил і засобів оборони Києва генерал-лейтенант Олександр Павлюк розповів у інтерв'ю "Суспільному.
Генерал-лейтенант зазначив, що наразі немає безпосередньої загрози повторного наступу з території білорусі, адже ворог не має необхідних сил і засобів.
«На території, що є кордоном між Україною та білоруссю, є певні угрупування. Але, враховуючи наш потенціал, малоймовірно, що вони будуть мати успіх. Все, що зараз робиться, – стримуються наші сили на північному кордоні для того, щоб ми не могли перекинути їх на схід», – пояснив Павлюк.
Найбільш привабливий спосіб закінчення війни для росії — взяття столиці та поставлення свого маріонеточного уряду. Ми робимо все можливе, аби не допустити такий сценарій. Вони мають розуміти, що ми готові зустріти їх і зупинити на кордонах. Головнокомандувачем це питання піднято, щоб було розуміння суспільства, що можливий будь-який розвиток ситуації. Але ЗСУ роблять все, щоб не допустити його.
Про те, як швидко ворог може перекинути необхідні сили, а Україна — підготуватися до наступу генерал прокоментував:
«Ми постійно відстежуємо рух російської армії з полігонів. Думаю, у нас буде час попередити населення про можливий розвиток подій. Також ми створили угрупування на кордоні з Білоруссю, яке готове гідно зустріти ворога. Київщина підготовилась до можливого наступу. Навколо Києва існує декілька рубежів оборони загальною протяжністю близько тисячі кілометрів. Там на основі професійних позицій, довготривалих споруд створена потужна система оборони. Весь кордон з білоруссю — це суцільні завали, мінні поля. Щоб їх пройти треба великі зусилля», - зазначив Олександр Павлюк.
Чи достатня кількість військових для захисту Києва та області
«На цей момент ми маємо достатньо сил і засобів. Постійно робимо ротації підрозділам, аби люди відпочили, привели себе у бойовий стан. В області все контрольовано. Люди постійно тренуються. Наша перевага — знання місцевості, її підготовка», - каже генерал.
За його словами, відбувається окупація білорусі військовими силами, які розміщуються на полігонах, скоріш за все, на тривалий час. Генерал вважає, що «майбутнього білорусі, як самостійної країни не буде».
«Ми розглядаємо можливі варіанти агресії в найближчі місяці. Але для цього потрібно перекинути відповідні сили й засоби, які зараз Росією відновлюються на їхніх полігонах. Поки що таких намірів ми не бачимо, але готуємось до них», – повідомив командувач обороною Києва.
Генерал також запевнив, що українські військові постійно відстежують рух російських окупантів із полігонів. Українське угруповання на кордоні з білоруссю готове зустріти ворога.
«Навколо Києва існує декілька рубежів оборони загальною протяжністю близько тисячі кілометрів. Там на основі професійних позицій, довготривалих споруд створена потужна система оборони», – розповів Павлюк.
Раніше Павлюк повідомляв, що в разі вторгнення з білорусі Сили оборони України планують зупинити ворога ще на кордоні. За словами генерала, військово-політичне керівництво матиме час для сповіщення громадян у разі повторної спроби наступу на Київ.
Додамо, що до білорусі продовжують прибувати російські війська і військова техніка. Так, 6 січня туди прибули три ешелони з технікою збройних сил рф: «Урали», «Камази», БТРи, бензовози та вагони з особовим складом.
Також раніше повідомлялося, що Білорусь і росія почнуть спільні авіаційні навчання.