Глава УГКЦ звільнив вірян від сповіді та причастя на Великдень (відео)

Під час карантину віряни можуть не сповідатись і не причащатись, а також не брати участі у недільних та святкових богослужіннях.

Про це Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав повідомив у своєму зверненні до вірян. Крім того він закликав не приносити цього року до церкви великодні кошики, передає «Католицький Оглядач».

«Аби духовно глибоко пережити цей час, але водночас подбати про здоров’я і життя своє та своїх ближніх наша Церква на цей час ввела особливі дозволи, особливі диспензи», — сказав Предстоятель.

Найперше, УГКЦ вводить диспензу від церковної заповіді, яка нам каже кожної неділі і кожного свята брати участь у Богослужінні у храмі. «У зв’язку з цими надзвичайними обставинами Церква знімає цей обов’язок і кличе вас залишатися вдома та дивитися онлайн-трансляцію», — зазначив Блаженніший Святослав.

Друга диспенза стосується особливого обов’язку в часі Великого посту — готуючись до Пасхи обов’язково приступати до Святої сповіді й до Святого причастя.

«Дбаючи про ваше здоров’я, наша Церква проголосила диспензу, звільнення і від цього обов’язку. Його можна буде сповнити впродовж місяця після закінчення часу карантину. Отож, готуючись до Пасхи, зазвичай люди, які раз у році приходять до храму до сповіді, до причастя саме в цих днях будуть інтенсивно просити цих таїнств. Я особливо прошу їх, подбайте про ваше здоров’я і про вашу безпеку і відкладіть на пізніше це ваше бажання», — сказав духовний лідер українців.

Натомість Глава Церкви заохочує всіх єднатися з Євхаристійним Христом з допомогою відеотрансляцій Богослужінь.

Він зауважив, що Святе причастя є сьогодні особливо делікатним моментом. Так, навіть у цих обставинах, коли вірні просять у священника дати Святе причастя, він не має морального права відмовити. «Але я прошу вас не наполягайте. У даних обставинах прошу спішити до сповіді лише в небезпеці смерті. А причастя ми зможемо уділяти так, як це приписують сурові правила карантину», — додав Глава Церкви.