Головний залізничний вокзал у Львові стане першим повністю безбарʼєрним в Україні: подробиці (ФОТО)

Вхід у нього зроблять більш доступним для всіх громадян

Головний залізничний вокзал у Львові стане першим повністю безбарʼєрним вокзалом в Україні. Відповідний проєкт реконструкції в п’ятницю, 31 травня, керівництво АТ “Укрзалізниця” презентувало громадськості бачення майбутньої реконструкції Львівського вокзалу з облаштуванням доступності та безбар’єрності. Про це повідомляє Львівська міська рада.

Львів, як пілотний проєкт комплексної реконструкції залізничного вокзалу, обрали не випадково.

Як наголосив Євген Лященко голова правління АТ «Укрзалізниця», сьогодні Львів є центром реабілітації для військових, другим за кількістю пасажиропотоку в Україні, а також через Львів йде найбільше міжнародних рейсів. 

Під час реконструкції планують підвищити перони для зручного доступу до вагонів, встановити ліфти, облаштувати безбар’єрність з центрального входу та багато іншого. Триватиме реконструкція орієнтовно 3-5 років. Коштуватимуть роботи сотні мільйонів гривень, відтак до фінансування планують залучати різні міжнародні інституції та грантові кошти.

Фото: ЛМР

Роботи з реконструкції Львівського вокзалу можуть розпочатися наступного року, адже до цього часу необхідно оголосити тендер, виготовити проєкт та отримати всі дозволи на проведення робіт, позаяк будівля вокзалу є пам’яткою архітектури. Роботи планують організувати так, щоб не зупиняти роботу вокзалу.

«Безбарʼєрний вокзал  — це не точкова ініціатива, це крок до системних перетворень усієї залізничної інфраструктури, яка має бути доступною для всіх.  А безбар’єрність – це в першу чергу безпека і збільшення рівня комфорту для усіх наших пасажирів, маломобільних зокрема», - розповідає Євген Лященко, голова правління АТ «Укрзалізниця».

Присутній на презентації реконструкції Львівського вокзалу мер Львова Андрій Садовий також наголосив на важливості такого проєкту. Він пригадав, як кілька років тому мав першу зустріч з керівником Укрзалізниці, на якій обговорювали доступність вокзалу в контексті всіх робіт, які тоді робило місто біля нього – це реконструкція пл. Двірцевої і капітальний ремонт вул. Чернівецької.

«Ще далеко до війни ми провели реконструкцію площі Двірцевої. І я вірю, що Укрзалізниця йде тією ж дорогою. І ця прекрасна споруда, яка є пам’яткою архітектури, стане максимально доступною. Адже доступність сьогодні є дуже важливою. Я хочу вірити, що цей темп, який сьогодні демонструє Укрзалізниця у відновленні пошкоджених об’єктів інфраструктури після обстрілів в Україні, буде таким же і в організації доступності на Львівському вокзалі. Тому що люди, які віддавали своє здоров’я за нас з вами, які є на кріслах колісних, які не мають можливості пересуватися всюди, куди б вони хотіли, ці люди потребують доступності. І не через рік, не через два, а сьогодні. Це питання про гідність. А ми маємо унікальні приклади як це зробити швидко, якісно і в рамках чинного законодавства», - наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Фото: ЛМР

Нагадаємо, впродовж 2019-2020 року у Львові тривала реконструкція площі Двірцевої біля Головного вокзалу Львова, а також капітальний ремонт вул. Чернівецької. Після реконструкції площа повністю видозмінилася. Вона стала пішохідною, трамвайні платформи змістили ближче до вокзалу, облаштували нові, безбарєрні зупинки, облаштували новий сквер, фонтан.

Читайте також, перший в Україні: у Львові працює центр абілітації (ФОТО)

Що важливо, пішохідна зона з площі Двірцевої з’єднується з центральною пішохідною алеєю на вул. Чернівецька. Тобто людина зможе йти по вул. Чернівецькій і вийти до Головного вокзалу.