Готуємось до літнього часу: коли переводити годинники і як це краще пережити
Вже в цю неділю, у ніч перед виборами, в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно в ніч з 30 на 31 березня у 3-й годині ранку. Таким чином, прокинутися українцям у цей день доведеться на годину раніше. Про це пише «УНІАН».
Переведення часу на літній–2019 здійснюють згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509. «Про порядок обчислення часу на території України».
На літній час разом з Україною перейдуть понад 70 країн. Виняток становлять Ісландія, Росія і Білорусь.
При цьому, Депутати Європейського парламенту проголосували за скасування практики переведення годинників з 2021 року. Рішення ще не остаточне і підлягає обговоренню.
Згідно з опитуваннями, переважна кількість мешканців Європи (84 відсотки респондентів) виступають за скасування переведення годинників.
Можливо, що і Україна слідом за ЄС відмовиться від переведення годинників. «Економічне обґрунтування щорічного переходу на »літній« час і інформація про зменшення споживання електроенергії при переході на »літній« час відсутні», — відзначають в Мінекономрозвитку.
Назад же перехід на зимовий час в 2019 році відбудеться в 4 ранку 27 жовтня. Час потрібно буде виставити на годину назад.
Які наслідки для здоров’я та самопочуття можливі через переведення годинника?
Різка зміна режиму може призвести до перевтоми, зниження працездатності та навіть депресії. Найбільше в цей період страждають люди з нестабільним тиском та хворобами серця.
Щоб запобігти можливим неприємним наслідкам, слід потурбуватися про себе заздалегідь. У цьому вам допоможуть три прості поради:
1. Впродовж двох тижнів перед переходом на літній час прокидайтеся і лягайте трохи раніше, ніж зазвичай. Лягати спати раніше на практиці виявляється дещо важчим, ніж здається. Тож щоб добре засинати, пам’ятайте правила:
- постарайтесь відмовтися від чаю, кави та алкоголю на ніч;
- вечеряйте не менше, ніж за 2 години до сну;
- провітрюйте спальню перед тим, як лягати спати: ідеальна температура для сну — близько 18 градусів;
- не користуйтеся будь-якими ґаджетами впродовж години перед сном: блакитні екрани знижують вироблення мелатоніну в організмі.
2. Впродовж тижня перед переведенням годинника намагайтеся не перевантажувати себе складною роботою чи виснажливими тренуваннями. Відпочивайте достатньо та проводьте час на свіжому повітрі.
3. Відмовтеся від шкідливої важкої їжі та алкоголю на деякий час. Через різку зміну режиму організм, відчуваючи стрес, працює повільніше. Тому не варто навантажувати його ще більше, особливо шлунок і нирки.
Не забудьте, що ваші телефони та інші ґаджети, що мають доступ до інтернету, змінять час автоматично.