Готують новий закон про мобілізацію: як будуть поповнювати армійські лави
Несподівані способи
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у своїй статті для журналу The Economist зазначив необхідність усунути дірки в законі, які дозволяють деяким громадянам ухилятися від служби в армії, а також розширити категорії осіб, які підлягають мобілізації.
Президент країни Володимир Зеленський також висловився про необхідність термінових змін у мобілізаційному процесі.
«Всі в Україні розуміють, що у цій сфері потрібні зміни. І це питання не лише про кількість тих, хто може бути мобілізований, – сказав глава держави. – Це питання про терміни: демобілізація, якщо йдеться про тих, хто зараз служить в армії, і тривалість служби, якщо йдеться про тих, хто до неї прийде».
Скоро законопроєкт про мобілізацію має бути зареєстрований у Раді. Його планують ухвалити ще до кінця цього року.
Серед нестандартних способів:
1. Восени цього року Міноборони розпочало проєкт рекрутингу до армії добровольців на великих цивільних онлайн-майданчиках з пошуку роботи. Наразі армійські вакансії розміщені на сайтах Lobby X та Work.ua.
Наприклад вакансія «піхотинців-штурмовиків».
2. Грошові виплати. Ідея, висунута Міністерством оборони, полягає в тому, що якщо якась людина добровільно підписує контракт із ЗСУ, на його ім'я відразу відкривається банківська карта, на яку вже буде покладено певну суму – орієнтовно до 50 тисяч гривень (1362 долари США).
Читайте також: Затримано матір немовляти, яке знайшли мертвим на Прикарпатті
Крім того, заплановано і нові «мобілізаційні» доповнення до Кримінального кодексу та Кодексу адміністративних правопорушень. Зокрема йдеться про збільшення термінів арешту для порушників, збільшення штрафів, а також запровадження можливості притягувати їх до відповідальності заочно.