Хірургія нервів від нейрохірургів Спайнекс
Операції, що допомагають відновити пошкоджені нерви або знайти їм «замінники»,– чи не найтонші з усіх можливих маніпуляцій! Сьогодні нейрохірурги Spinex мають змогу відновлювати втрачені функції у тих випадках, коли ще вчора медицина була безсилою.
Юрій Леонідович ЧИРКА
Нейрохірург вищої категорії, член Всесвітньої асоціації нейрохірургічних товариств (WFNS), член Європейської (EANS) та Української асоціації нейрохірургів.
Нерви - виконавці найскладніших функцій
Нерви людини – це надзвичайно тонка і розгалужена система, що поєднує мозок і робочі органи: м’язи, шкіру, шлунок, печінку, серце, органи чуття, кістки, ендокринні залози, судини тощо.
Функція нерва – провести електричний сигнал від мозку, що приймає рішення, до робочого органу. Або, навпаки, від рецептора (на шкірі, сітківці ока тощо) у мозок для формування уявлення про довколишнє середовище та стан тіла. Отже, відсутність цих провідників залишила б людину без можливості відчувати світ та впливати на нього.
Усе-таки не залізні
Як і будь-які інші органи, внутрішні «провідники» не застраховані від пошкоджень. У практиці лікарів травми нервів зустрічаються доволі часто. При повному або частковому розриві нерва повернення втрачених функцій, за які він відповідав, не відбувається.
Проблема полягає в тому, що відсічена частина нерва одразу відмирає. Але природа все ж дає шанс на зцілення, зберігаючи у відсіченій частині нерва оболонки, які ще 6–8 місяців можуть бути здатними прийняти в себе нові волокна. Отже, для відновлення потрібне точне співставлення відсічених кінців нерва, що можливо зробити тільки хірургічно, із використанням операційного мікроскопа.
Різні шляхи до порятунку
Найчастіше пряме з’єднання нерва вдається здійснити в гострому періоді, невдовзі після травми. Якщо ж таке з’єднання є неможливим, виконують:
- аутотрансплантацію власного нерва (для цього використовують нервові волокна, які не відіграють важливої ролі, і роблять це у такий спосіб, щоб не викликати функціональних порушень у донорській зоні);
- мікрохірургічну пересадку (транспозицію) найближчих нервів.
Вивільнення волокон
Трапляються випадки, коли нерв не розірваний, а стиснутий в анатомічно вузьких каналах на руках чи ногах. У такому разі застосовується сучасна ендоскопічна стійка німецької компанії Karl Storz. Хірург за допомогою тонкого ендоскопа, через невеликий розріз (до 1,5 см) розширює канали, в яких затиснутий нерв. Його звільнення веде до покращення функції та зменшення болю, що турбує пацієнтів іноді роками. Яскравим прикладом застосування цієї технології є ендоскопічна декомпресія серединного нерва при синдромі карпального каналу.
Правильна реабілітація
Після хірургічного втручання вирішальне значення має реабілітація. Пацієнт з відновленим нервом разом з інструктором проходить усі етапи відновлювальної фізичної терапії. Заняття починаються з правильного утримання прооперованої кінцівки, потім виконуються комплекс пасивних та активних рухів, згодом додають механотерапію, електростимуляцію, голкорефлексотерапію.
Центр сучасної хірургії Spinex (Спайнекс) - це приватний медичний центр повного циклу. Тут ви отримаєте весь комплекс необхідних процедуру від діагностики до реабілітації.
САМОЛІКУВАННЯ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
Дізнатися відповіді на всі запитання та записатися на прийом можна за телефонами:
(0432) 50 70 90
(068) 150 90 90
(066) 150 90 90
(073) 150 90 90
Центр сучасної хірургії SPINEX
м. Вінниця, вул. Князів Коріатовичів, 209-А (ВОПНЛ ім. О.І. Ющенка)