Хмельницька АЕС відключила перший блок на плановий ремонт
Хмельницька АЕС, 25 листопада, о 04:00 год., відключила перший блок від енергосистеми країни на плановий ремонт, повідомила прес-служба НАЕК «Енергоатом». Про це сповіщає ІА «Інтерфакс-Україна». Таким чином, станом на ранок понеділка, в роботі перебувають 12 із 15 енергоблоків чотирьох діючих АЕС України. На блоці № 3 Запорізької АЕС — 54-та доба середнього планового ремонту (до 25 січня), на блоці № 6 Запорізької АЕС — 16-та доба середнього планового ремонту (до 19 січня).
Показники, що характеризують радіаційний, протипожежний та екологічний стан на проммайданчиках усіх АЕС країни, перебувають у межах норми.
Як повідомлялося, у листопаді роботу енергоблоку № 1 Хмельницької АЕС буде зупинено на планово-запобіжний ремонт тривалістю 257 діб, за цей час буде виконано всі необхідні заходи для отримання ліцензії на продовження терміну його експлуатації. Хмельницький енергоблок № 1 стане десятим блоком українських АЕС, на яких відбуваються ремонтні роботи для продовження експлуатації.
За даними прес-центру станції, під час ППР заплановано здійснити капітальний ремонт генератора, середній ремонт реактора і парогенератора, повне вивантаження активної зони, ремонт усіх трьох каналів систем безпеки. Також, заплановані роботи щодо продовження терміну експлуатації корпусу реактора, транспортно-технологічного обладнання, реалізації заходів із підвищення кваліфікації обладнання та сейсмостійкості трубопроводів.
Особливу увагу буде приділено виконанню заходів Комплексної програми підвищення безпеки енергоблоків з модернізації, реконструкції та заміни обладнання, що виробило проектний ресурс, на сучасне, яке відповідає всім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблоку.
Хмельницька АЕС, у складі двох енергоблоків (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт, розташована у місті Нетішині.
«Енергоатом» є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.