Хто з військовозобовязаних може втратити бронь від мобілізації та кому її взагалі не дадуть: перелік

Урядова постанова №76 передбачає шість причин для втрати броні

Деякі категорії військовозобов'язаних цьогоріч можуть втратити право на отримання броні.

Так, Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки в закритому режимі впродовж трьох днів розглядатиме законопроєкт про мобілізацію. Разом із посиленням процесу мобілізації до ЗСУ в Україні можуть змінитися і правила бронювання військовозобов'язаних. Умова проста – вихід із тіні та сплата податків. Зазнали змін і правила перетину кордону народними обранцями. Про це пише OBOZ.UA.

Наразі правила щодо бронювання від мобілізації регулює постанова Кабінету міністрів від 27 січня 2023 року №76, якою передбачено шість причин втрати відстрочки. Кому загрожує втрата броні та хто не може бути заброньований.

 Хто може втратити бронь від мобілізації

Як відомо, громадян бронюють здебільшого в органах державної влади та на деяких підприємствах. Заброньован працівники можуть розраховувати на відстрочку тривалістю шість місяців, однак інколи її втрачають.

Урядова постанова №76 передбачає шість причин для втрати броні:

Таким чином, зараз не можуть отримати бронь від мобілізації насамперед чоловіки, які не працюють на об'єктах критичної інфраструктури або на підприємствах оборонно-промислового комплексу.

Кому не дадуть бронь від мобілізації

Є категорія громадян з досвідом військової служби, які не можуть отримати відстрочку, бо на це є вагома причина. Так, працівник навіть дуже важливого для держави підприємства може отримати відмову в наданні броні, якщо в нього є дефіцитна військово-облікова спеціальність.

Читайте також, засідання комітету Ради щодо законопроєкту про мобілізацію: проти чого виступив Залужний

Такі спеціальності були визначені Генеральним штабом ЗСУ. Відповідно до наказу Міноборони №317 це:

Також бронь може не отримати той, хто спеціалізується на протичовновому і протимінному озброєнні.