Інвестор з Данії відмовився будувати норкову ферму на Бродівщині: проект перенесуть до Польщі
Понад сто мільйонів євро інвестицій з Данії перебазуються з України в Польщу, через екологічно-економічну неграмотність групи мешканців кількох сіл Бродівського району, які піддалися на маніпулятивні протести. Про це пише «Щоденний Львів».
Вчора, на сторінці компанії «Eikon Ukraine», у «Facebook», з’явилося повідомлення про те, що проект будівництва норкових ферм у Бродівському районі, Львівської області, призупинено. За поясненням ситуації довкола декларованої впродовж минулого року багатомільйонної інвестиції з Данії «Щоденний Львів» звернувся до керівника проекту в Україні Володимира Федини. З яких причин зупиняються роботи і на скільки часу? За яких умов проект буде відновлено? Які загальні інвестиції могли бути вкладені на Львівщині?
Володимир Федина пояснив це так: "Інвестор знайшов більш привабливий інвестиційний проект: він придбав чотири великі ферми в Польщі. Зараз вся активність інвестора буде зосереджена на цих нових об’єктах. Для їхнього обслуговування там буде збудовано ще два нові промислові підприємства. Що буде далі з українським проектом — час покаже. Ми перебуваємо на фінальній стадії отримання дозвільних документів і можна сказати, що це — «фінішна пряма». Незважаючи на стан практично повної готовності до початку будівництва, сьогодні проект поставлено на паузу, призупинено фінансування всіх робіт і послуг. Чи буде повне «замороження»? Наразі, не можу відповісти.
Наш проект передбачав будівництво звірівницького комплексу: декількох нових ферм згідно зі стандартами ЄС, комбікормового заводу, заводу з первинної обробки хутра. А також — будівництво енергогенеруючих потужностей з відходів виробництва та відновлювальних джерел (біогазовий завод і 6–8 сонячних електростанцій). Загальний бюджет проекту складав близько 180 млн євро. Податки від операційної діяльності становили би приблизно 50 млн грн. На всіх підприємствах проекту було би створено орієнтовно 700 нових робочих місць. Уся продукція мала б експортуватися в ЄС, і щорічні валютні надходження були би в межах 40–50 млн євро. На превеликий жаль, нині таку можливість майже втрачено. Навіть якщо український проект буде відновлено, то лише частково, оскільки частина потужностей уже буде діяти в Польщі".
Володимир Федина у своєму коментарі нічого не сказав про інші можливі впливи на рішення данських інвесторів призупинити проект в Україні і переорієнтувати його на Польщу. Один з головних є відомим з інформаційного простору. Це — протести громадськості проти будівництва норкових ферм, зініційовані як активістами декількох рухів, що називають себе борцями з корупцією і за екологію та права тварин, так і місцевими партійцями.